Ogłoszenia duszpasterskie 19.05.24 r. – Uroczystość Zesłania Ducha Św.

ogłoszenia
  1. Dzisiejszą uroczystością Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. A my, poddając się Jego światłu i Jego ciepłu, jak uczniowie zgromadzeni wokół Maryi w Wieczerniku, możemy o tym zaświadczyć w codziennym życiu. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Otwórzmy się tylko na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.
  2. Jutro drugi dzień świąt Zesłania Ducha Świętego – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Zwróćmy się w tym dniu do Maryi, aby otaczała Kościół nieustanną opieką i broniła od wszelkich niebezpieczeństw. Msze św. w dniu jutrzejszym będą odprawione o godz. 7:00, 10:00 i 18:00.
  3. Dzisiaj o godz. 15:00 dzieci z klas IV przeżywają Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, aby podziękować jeszcze raz Panu Jezusowi za dar Eucharystii.
  4. Dzisiaj wieczorem, po Mszy św. o godz. 18:00, „Mężczyźni św. Józefa” zapraszają wszystkich mężczyzn (mężów i ojców) na spotkanie formacyjno-modlitewne. Temat katechezy: Mężczyzna w Duchu Świętym”.
  5. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków w czasie procesji Bożego Ciała. Próby odbędą się przed naszym kościołem w najbliższywtorek i czwartek – 21 i 23 maja oraz we wtorek – 28 maja – o godz. 16:30.
  6. Dzisiejsze ofiary złożone na tacę są przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 

Ofiarodawcy i dobroczyńcy parafii i budowy kościoła św. Brata  Alberta w Iławie, których w sposób szczególny polecimy Bogu  podczas Mszy św. w dniu 26 maja  2024 r. o godzinie 7:30:

Ostatnie wpisy