Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

ogłoszenia

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

  1. Dzisiaj, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej potrzeba naszej modlitwy o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego. Oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej.
  2. Ostatnia próba sypania kwiatków odbędzie się we wtorek o godz. 16:30 przed naszym kościołem.
  3. W najbliższy czwartek, 30 maja, będziemy celebrować Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z kościołów na ulice naszych miast i drogi naszych wiosek. Będziemy dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, dla naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Pan Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, mieszkania, a przede wszystkim otwórzmy Panu Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo.
  4. W Boże Ciało Msze św. będą odprawione o godz. 6:30, 7:30, 9:00, 10:00, po procesji ok. 13:00 i 18:00. Procesja z naszego kościoła rozpocznie się o godz. 11:00. Procesjonalnie przejdziemy ulicami: 1 Maja, Wiejską, Brodnicką, Gdańską, Toruńską, Działdowską, Wiejską i 1 Maja. Wyrazem naszej wiary niech będzie również przyozdobienie domów znajdujących się na trasie procesji. Po zakończeniu procesji w naszej świątyni zostanie odprawiona Msza św. dla tych wszystkich, którzy nie brali udziału tego dnia w Eucharystii. Przypominamy, że udział w procesji nie zwalnia nas z obowiązku uczestnictwa we Mszy św.
  5. W procesji eucharystycznej wokół naszego kościoła będziemy podążali codziennie o godz. 18:00 przez całą oktawę Bożego Ciała. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.
  6. Od soboty, 1 czerwca, przez cały czerwiec oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Wszystkich czcicieli Bożego Serca zapraszamy na nabożeństwo, które będziemy odprawiać w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00, a w niedzielę o 17:30.
  7. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy czcicieli Matki Bożej na Mszę św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7:00 rano. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie Róż Różańcowych i zmiana tajemnic różańcowych. Po nabożeństwie wspólnota „Mężczyźni Świętego Józefa” zaprasza na różaniec ulicami naszej parafii.

Ostatnie wpisy