11 czerwca 2023 r. – X niedziela zwykła

ogłoszenia
  1. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Zachęcamy do udziału w Mszach św. z procesją eucharystyczną. W czwartek, na zakończenie oktawy, przynosimy do błogosławieństwa wianki z kwiatów i ziół leczniczych. Będziemy prosić, aby Bóg swoją opieką otaczał pola, łąki, lasy, strzegł je przed zatruciem i zniszczeniem oraz pozwolił im wydać obfite owoce dla naszego dobra.
  2. Przez cały czerwiec oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Wszystkich czcicieli Bożego Serca zapraszamy na nabożeństwo, które odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00.
  3. We wtorek,13 czerwca, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską. Porządek nabożeństw w tym dniu będzie następujący: 17:30 – różaniec fatimski, 18:00 – uroczysta Msza św. z kazaniem, 19:00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu, 20:30 – Apel Jasnogórski.
  4. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez św. Jana Pawła II w 1995 roku. Prośmy, aby serca kapłanów i każdego z nas Chrystus uczynił według Serca swego. Msze św. będziemy sprawować o godz. 7:00, 10:00 i 18:00. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. W sobotę, 17 czerwca, nasza wspólnota parafialna będzie przeżywała uroczystość odpustową ku czci św. Brata Alberta Chmielowskiego. Zapraszamy wszystkich na uroczystą Mszę św. odpustową o godz. 18:00. Mszy św. będzie przewodniczyć ojciec salezjanin Damian Jakubiak SDB, który w następną niedzielę, 18 czerwca, o godz. 13:15 odprawi Mszę św. prymicyjną. Po niej udzieli zgromadzonym wiernym indywidualnego, prymicyjnego błogosławieństwa. Na tę uroczystą Mszę św. serdecznie wszystkich zapraszamy.
  6. W tym tygodniu patronuje nam także: 13 VI – św. Antoni z Padwy (1195-1231), prezbiter i doktor Kościoła, do którego tak chętnie zwracamy się w różnych potrzebach ;14 VI – bł. Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik obozu w Dachau

Ostatnie wpisy