25 czerwca 2023 r. XII niedziela zwykła

ogłoszenia

 

  1. Dziś dwunasta niedziela w ciągu roku. Dla wielu z nas tu obecnych jest to pierwsza niedziela w czasie tegorocznych wakacji. Udającym się na wakacje i urlopy przypominamy, że w czasie wolnym nie wolno zapomnieć o Panu Bogu, a wręcz przeciwnie, trzeba poświęcić Mu więcej czasu, by wynagrodzić Mu za zaniedbania, których dopuściliśmy się w ciągu roku. Pamiętajmy więc o codziennej modlitwie, niedzielnej Mszy św. i przykazaniach Bożych.
  2. Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj ulicami Iławy przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Dzieci przyszłością Polski”. Marsz wyruszy godz. 14:00 z placu przy „czerwonym” kościele, a zakończy ok. 14:40 przy naszej świątyni. Na uczestników marszu będzie czekała grochówka, ciasta i napoje. Do udziału w tej inicjatywie zapraszamy wszystkich, którzy opowiadają się za życiem od poczęcia aż do naturalnej śmierci, a także za fundamentalnymi wartościami chrześcijańskiej rodziny. Organizatorami marszu są: Diecezjalne Duszpasterstwo Rodzin okręg Iława, Parafia Przemienienia Pańskiego i Parafia św. Brata Alberta.
  3. W dniu dzisiejszym o godz. 17:30 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  4. W czwartek będziemy przeżywać uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Ofiary złożone na tacę w tym dniu będą przeznaczone na tzw. świętopietrze, czyli do dyspozycji papieża. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w zgromadzeniu eucharystycznym dla uproszenia obfitych łask z nieba dla papieża i Kościoła powszechnego. Niech to będzie również okazją do podziękowania Panu Bogu za św. Jana Pawła II. Wszystkim, którzy noszą imię: Piotr, Paweł lub Tomasz, życzymy wszelkiej pomyślności oraz wytrwania w wierze za przykładem ich niebieskich patronów. Porządek Mszy św. w tym dniu jest świąteczny: 7:00, 10:00 i 18:00.
  5. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7:00 zapraszamy czcicieli Matki Bożej na Mszę św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie Róż Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.

 

Ostatnie wpisy