13 listopada 2022 r. – XXXIII niedziela zwykła

ogłoszenia

1.Dziś przeżywamy 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że rok liturgiczny zbliża się do końca. Czytania mszalne przygotowują nas na powtórne przyjście Chrystusa, zwane Paruzją, która zamknie dzieje świata. Chrystus Pan przybędzie jako Sędzia – Król, by raz na zawsze oddzielić dobro od zła i – jak to mówimy w każdym Credo mszalnym – Jego panowaniu nie będzie końca.
2.Dzisiaj, w 13. dniu miesiąca, zgodnie z tradycją, będziemy się modlić się do Boga za pośrednictwem Matki Bożej Fatimskiej. Porządek nabożeństw wieczornych będzie następujący:
17:30 – różaniec wypominkowy,
18:00 – uroczysta Msza św. fatimska w intencji zmarłych poleconych we Mszy św. zbiorowej, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja do godz. 19:00.
3.Nadal zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy w intencji zmarłych. Co wieczór o godz. 17:30 odmawiamy różaniec i polecamy Bożemu miłosierdziu naszych bliskich zmarłych, których wypisaliśmy na kartkach wypominkowych. Po nabożeństwie Msza św. zbiorowa za zmarłych, których poleciliście modlitwom Kościoła.
4.W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Zakończy się rok liturgiczny, który przebiegał pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa”. Już za dwa tygodnie – 27 listopada – rozpocznie się w Kościele okres adwentu i nowy rok liturgiczny. Adwent przygotowuje nas do właściwego przeżycia świąt Bożego Narodzenia.
5.Ofiary złożone na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Ostatnie wpisy

ZAPRASZAMY NA PIELGRZYMKĘ DO WŁOCH

Zapraszamy na samolotową pielgrzymkę do Włoch w dniach 5 – 11 czerwca 2025 r. Plan i szczegóły – na załączonych plakatach. Zapisy w biurze parafialnym