6 listopada 2022 r. – XXXII niedziela zwykła – Ogłoszenia Duszpasterskie

ogłoszenia

1.W dzisiejszej liturgii słowa Bóg utwierdza nas w dobrej nadziei, pociesza nasze serca i umacnia w każdym dobrym działaniu i mowie.

2.Zgodnie z zapowiedzią, dzisiaj po każdej Mszy św. Alumni Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu rozprowadzają przed kościołem kalendarze seminaryjne na rok 2023. Dochód ze sprzedaży kalendarza jest przeznaczony na utrzymanie naszego diecezjalnego seminarium w Elblągu.

3.Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią przez cały listopad w naszej świątyni będzie odprawiany o godz. 17:30 różaniec w intencji zmarłych, których polecicie modlitwom Kościoła. Będzie także odprawiana o godz. 18:00 zbiorowa Msza św. w intencji zmarłych, których polecicie w tej Mszy św. Wypełnione karty wypominkowe można składać w kopertach na tacę lub w kancelarii parafialnej. Módlmy się przez cały listopad za naszych najbliższych zmarłych, bo w ten sposób nie tylko im się przysłużymy, ale i sobie niejedną łaskę u Boga wyjednamy.

4.W środę, 9 listopada, będziemy obchodzić święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedrą biskupa Rzymu – Papieża. To wspaniała okazja, aby w modlitwie powierzać osobę i posługę Ojca Świętego. Pamiętamy częste apele Papieża Franciszka o modlitwę za niego. Przyjdźmy więc do kościoła na wspólną modlitwę.

5.W piątek, 11 listopada, przypada nasze narodowe Święto Niepodległości. Chcemy w tym dniu szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. W naszym kościele tego dnia specjalną uroczystą Mszę św. w intencji Ojczyzny i o pokój na świecie będziemy sprawowali o godz. 13:00. W tej Mszy św. wezmą udział władze naszego miasta i powiatu, kombatanci, zaproszeni goście i poczty sztandarowe. Oprawę Mszy św. uświetni swoim śpiewem iławski chór „Camerata”. Tego dnia zapraszamy również na Msze św. o godz. 7:00 i 18:00.

6.Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy zdrowia i wielu łask Bożych.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
10 XI – św. Leon Wielki, papież i Doktor Kościoła, który bronił Rzymu przed najazdami barbarzyńskimi oraz wytrwale zwalczał błędy w wierze, zwłaszcza te dotyczące natur w Jezusie Chrystusie;
11 XI – św. Marcin z Tours, początkowo żołnierz, a potem biskup – dobry pasterz dla swojego ludu, który śmierci się nie lękał i przed życiem się nie wzbraniał;

Ostatnie wpisy