13 marca 2022 r.- II niedziela Wielkiego Postu NIEDZIELA AD GENTES DZIEŃ MODLITWY, POSTU I SOLIDARNOŚCI Z MISJONARZAMI

ogłoszenia
  1. Co roku w drugą niedzielę okresu paschalnego przygotowania rozważamy Ewangelię o przemienieniu Chrystusa na Górze Tabor. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego bóstwa i pokazać, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas.
  2. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad gentes, czyli Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.Przy wyjściu ze świątyni będzie można wesprzeć pracę polskich misjonarzy i misjonarek pracujących w krajach misyjnych. Ofiary na ten cel zbierają przed kościołem młodzi wolontariusze ze Szkolnych Kół Caritas oraz Panie z parafialnej Caritas.
  3. Dzisiaj 13. dzień miesiąca. Po południu, godnie z tradycją, będziemy modlić się do Boga za pośrednictwem Matki Bożej Fatimskiej. Porządek nabożeństw wieczornych będzie następujący:

17:20 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym,

18:00 – Msza św.,

19:00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec fatimski

20:30 – Apel Jasnogórski.

  1. W piątek zapraszamy na nabożeństwo drogi krzyżowej: dla dzieci o godz. 16:30 i dla dorosłych o 17:30. Znajdźmy czas, aby uczestniczyć w tych nabożeństwach, by dzięki nim głębiej przeżywać tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana i lepiej rozumieć Jego nieskończoną miłość do każdej i każdego z nas.
  2. W następną niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu. Za złożone ofiary składamy „Bóg zapłać”.
  3. W Wielkim Poście wzbudźmy w sobie szczere pragnienie oczyszczenia serca w zdroju Bożego miłosierdzia, które jest otwarte dla wszystkich i którego doświadczamy szczególnie w spowiedzi świętej. Okazja do spowiedzi świętej będzie przed i podczas każdej Mszy św.
  4. W Wielkim Tygodniu do Grobu Bożego należy zakupić kwiaty, które będą naszym wspólnym darem wdzięczności Bogu za ofiarę, jaką złożył na krzyżu dla naszego zbawienia. Ofiary na kwiaty, tradycyjnie, jak co roku, można składać przez cały Wielki Post w kancelarii parafialnej, w kopertach na tacę oraz do skarbonek przy drzwiach wejściowych. Za złożone ofiary składamy „Bóg zapłać”.

Ostatnie wpisy