20 listopada 2022 r. Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

ogłoszenia

1.Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Przypomina nam ona, że Jezus Chrystus rządzi światem. On chce królować w naszych sercach, rodzinach i społeczeństwie, chce kierować naszymi myślami, słowami i czynami.

2.Zgodnie z zapowiedzią dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
Jutro przypada wspomnienie Ofiarowania NMP. Tego dnia modlimy się szczególnie za siostry w zakonach klauzurowych i do tej modlitwy wszystkich zachęcamy.

3.We wtorek natomiast, 22 listopada, przypada wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Wszystkim zaangażowanym w troskę o muzykę kościelną w naszej parafii, panu organiście, scholi, chórzystom składamy serdeczne podziękowanie za całoroczną posługę i życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze.

4.Za tydzień, pierwszą niedzielą adwentu rozpoczniemy nowy rok liturgiczny. Hasłem tego roku w polskim Kościele będą słowa: Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Wyrasta on z analizy aktualnej sytuacji Kościoła, która dość powszechnie uważana jest za trudną. Coraz częściej nie wierzymy temu, co Kościół mówi i naucza. Dlatego tym bardziej musimy znać istotę Kościoła, jego zadania i cele.

5.W adwencie powinniśmy należycie przygotować się do właściwego przeżycia świąt Bożego Narodzenia oraz do spotkania ze Zbawicielem w wieczności. Znakiem naszego czuwania będzie udział w Mszach świętych roratnich, na które szczególnie zapraszamy wszystkie dzieci. Już dzisiaj zachęcamy was do zrobienia lampionów, z którymi będziecie przychodzić na te Msze św. Piękne kolorowe lampiony, łatwe do sklejenia, możecie kupić w kwiaciarni „San Alberto”.

6.Od dzisiaj rozprowadzamy świece „Caritas” w cenie 10 zł w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy. Kupując je wspieramy najuboższych.

7.W kancelarii parafialnej można nabywać opłatek na stół wigilijny. Opłatek ten jest już poświęcony.

Ostatnie wpisy