20 listopada 2022 r. Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

ogłoszenia

1.Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Przypomina nam ona, że Jezus Chrystus rządzi światem. On chce królować w naszych sercach, rodzinach i społeczeństwie, chce kierować naszymi myślami, słowami i czynami.

2.Zgodnie z zapowiedzią dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
Jutro przypada wspomnienie Ofiarowania NMP. Tego dnia modlimy się szczególnie za siostry w zakonach klauzurowych i do tej modlitwy wszystkich zachęcamy.

3.We wtorek natomiast, 22 listopada, przypada wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Wszystkim zaangażowanym w troskę o muzykę kościelną w naszej parafii, panu organiście, scholi, chórzystom składamy serdeczne podziękowanie za całoroczną posługę i życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze.

4.Za tydzień, pierwszą niedzielą adwentu rozpoczniemy nowy rok liturgiczny. Hasłem tego roku w polskim Kościele będą słowa: Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Wyrasta on z analizy aktualnej sytuacji Kościoła, która dość powszechnie uważana jest za trudną. Coraz częściej nie wierzymy temu, co Kościół mówi i naucza. Dlatego tym bardziej musimy znać istotę Kościoła, jego zadania i cele.

5.W adwencie powinniśmy należycie przygotować się do właściwego przeżycia świąt Bożego Narodzenia oraz do spotkania ze Zbawicielem w wieczności. Znakiem naszego czuwania będzie udział w Mszach świętych roratnich, na które szczególnie zapraszamy wszystkie dzieci. Już dzisiaj zachęcamy was do zrobienia lampionów, z którymi będziecie przychodzić na te Msze św. Piękne kolorowe lampiony, łatwe do sklejenia, możecie kupić w kwiaciarni „San Alberto”.

6.Od dzisiaj rozprowadzamy świece „Caritas” w cenie 10 zł w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy. Kupując je wspieramy najuboższych.

7.W kancelarii parafialnej można nabywać opłatek na stół wigilijny. Opłatek ten jest już poświęcony.

Ostatnie wpisy

ZAPRASZAMY NA PIELGRZYMKĘ DO WŁOCH

Zapraszamy na samolotową pielgrzymkę do Włoch w dniach 5 – 11 czerwca 2025 r. Plan i szczegóły – na załączonych plakatach. Zapisy w biurze parafialnym