Ogłoszenia Duszpasterskie – 27 listopada 2022 r. I niedziela adwentu

ogłoszenia

1.Dziś w liturgii Kościoła rozpoczyna się adwent. Jest to czas niezwykły – czas oczekiwania na Zbawiciela, przygotowujący nas do uroczystości Bożego Narodzenia.
2.W pierwszą niedzielą adwentu rozpoczynamy kolejny rok liturgiczny, który w polskim Kościele będzie przebiegał pod hasłem: Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Wyrasta on z analizy aktualnej sytuacji Kościoła, która dość powszechnie uważana jest za trudną. Coraz częściej nie wierzymy temu, co Kościół mówi i naucza. Dlatego tym bardziej musimy znać istotę Kościoła, jego zadania i cele.
3.Patronką naszego adwentowego czuwania jest Maryja. W związku z tym od jutra przez cały adwent będzie odprawiana od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 Msza św. roratnia, a w sobotę o 7:00. Podczas rorat zapalamy świecę wyobrażającą Maryję – niosącą światu Chrystusa – Światłość prawdziwą.
4.Dla dzieci, które będą przychodzić na roraty, przygotowaliśmy pamiątkę uczestnictwa w postaci planszy z „Małego Gościa Niedzielnego” . Do niej będą dołączone obrazki, które dzieci będą mogły kolekcjonować przez cały adwent. Przez 21 dni powszednich tegorocznego adwentu wraz ze św. Joachimem – dziadkiem Jezusa, a ojcem Maryi będziecie, drogie dzieci, poznawać bohaterów historii zbawienia, m.in. Noego, Samuela, Eliasza, Daniela czy Symeona.
5.Naszą modlitwę w pierwszy czwartek grudnia podczas Mszy św. o godz. 18:00 i nabożeństwa ofiarujemy za powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania. Grupa Modlitwy do Najdroższej Krwi Chrystusa zaprasza również tego dnia o godz. 17:15 na nabożeństwo połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w intencjach wynagradzających za grzechy nasze i całego świata oraz w intencji świętych powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie z naszej parafii.
6.Spowiedź z racji pierwszego piątku grudnia będzie w piątek od godz. 17:00 do 18:00.
7.W pierwszą sobotę grudnia o godz. 7:00 zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na Mszę św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Po nim nastąpi zmiana tajemnic różańcowych.
8.W kancelarii parafialnej, po każdej Mszy św., można nabywać opłatek wigilijny, w dni powszednie zaś przed Mszą św. wieczorną.
9.W kancelarii parafialnej można również nabywać świecę „Caritas” w cenie 10 zł. Kupując ją po raz kolejny niesiemy pomoc najuboższym dzieciom. Uczyńmy wszystko, aby podczas tegorocznej Wigilii na każdym stole płonęła świeca „Caritas” – znak naszej solidarności z potrzebującymi pomocy.
10.W następną niedzielę będziemy obchodzić Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie, czyli Kościołowi w krajach byłego Związku Radzieckiego. Po każdej Mszy św. będziemy zbierać do puszek ofiary na pomoc dla Polaków mieszkających za naszą wschodnią granicą. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Ostatnie wpisy

ZAPRASZAMY NA PIELGRZYMKĘ DO WŁOCH

Zapraszamy na samolotową pielgrzymkę do Włoch w dniach 5 – 11 czerwca 2025 r. Plan i szczegóły – na załączonych plakatach. Zapisy w biurze parafialnym