26 marca 2023 r. V niedziela Wielkiego Postu

ogłoszenia

1.Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Apel ten kierujemy zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych pasyjnych nabożeństwach.

2.W najbliższy piątek zapraszamy wszystkich na rozważanie męki i śmierci Pana Jezusa podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Ze względu na rekolekcje w najbliższy piątek będzie tylko jedna Droga Krzyżowa o godz. 17:30. W niedzielę natomiast zapraszamy na Gorzkie Żale o godz. 17:20.

3.Do świąt wielkanocnych pozostały już tylko dwa tygodnie. Wykorzystajmy jak najowocniej ten święty czas, by przygotować się duchowo do najważniejszej uroczystości w roku liturgicznym. Zachęcamy, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej. Dopiero serce pojednane z Panem Bogiem i z bliźnimi jest sercem wielkodusznym. Pamiętajmy, że w tych świętych dniach Wielkiego Postu każdy gest solidarnej troski o bliźnich, także tej materialnej, ma szczególne znaczenie. Świat oczekuje dziś od chrześcijan wiarygodnego świadectwa komunii i solidarności.

4.W najbliższą środę rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które potrwają do soboty. Będzie je głosił ojciec redemptorysta. Zachęcamy wszystkich do udziału w tych rekolekcjach. Prosimy o zarezerwowanie sobie czasu na dobre i pełne przeżycie rekolekcji. Plan rekolekcji zamieszczony jest w gablotach przed kościołem, w „Albertówce” i na stronie internetowej parafii.

5.Przyszła niedziela, 2 kwietnia, będzie już Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas uroczystej liturgii pobłogosławimy gałązki wierzbowe, które będą przypominały palmy jerozolimskie, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza

Ostatnie wpisy

Nawiedziliśmy sanktuaria: w Oborach i Płocku.

„Mężczyźni św. Józefa” na zakończenie roku formacyjnego zaprosili wszystkich chętnych na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bolesnej w Oborach i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku. Iława