3 lipca 2022 r. – XIV niedziela zwykła

ogłoszenia
  1. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Pana Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Mimo wakacyjnej atmosfery postarajmy się w czwartek wziąć udział w Mszy św. o godz. 18:00 i w nabożeństwie połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu, ofiarując go w intencji nowych powołań kapłańskich, także z naszej wspólnoty parafialnej.

3. Grupa Modlitwy do Najdroższej Krwi Chrystusa zaprasza w najbliższy pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17:15 na nabożeństwo połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w intencjach wynagradzających za grzechy nasze i całego świata oraz w intencji świętych powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie z naszej parafii.

4. Zapraszamy do wzięcia udziału w jubileuszowej XXX Elbląskiej  Pielgrzymce Pieszej na Jasną Górę ( grupa Pomezania Iława)  w dniach od 30 lipca do 11 sierpnia. Hasło tegorocznej pielgrzymi brzmi: „Chcemy ujrzeć Jezusa”.

5. Obok figury Matki Bożej Fatimskiej jest umieszczona specjalna skrzynka, do której można składać prośby i podziękowania,  w intencji których pielgrzymi będą się modlić na pielgrzymim szlaku i które zaniosą do Jasnogórskiej Pani.

6. Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje życzymy bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie w ich intencji. Zmarłym w ostatnim czasie parafianom pragniemy wypraszać dar życia wiecznego.

Ostatnie wpisy

„Biały tydzień” /video/

W naszej parafii trwa „biały tydzień” dzieci pierwszokomunijnych. Piękną tradycją w naszym kościele jest to, że dziewczęta i chłopcy, którzy przyjęli w Uroczystość Wniebowstąpienia pierwszą