Ogłoszenia Duszpasterskie XII Niedziela Zwykła 26.06.2022

ogłoszenia

 

1. Witamy wszystkich gości, którzy spędzają swój urlop lub wakacje w naszym mieście. Serdecznie was witamy i pozdrawiamy. Życzymy wam udanego wypoczynku i zapraszamy na spotkania z Panem Jezusem nie tylko w niedzielę, ale i w dni powszednie, aby wraz z troską o zdrowie ciała zadbać o rozwój  życia duchowego.

2. W środę, 29 czerwca, będziemy przeżywać Uroczystość Świętych Apostołów: Piotra i Pawła. Ofiary złożone na tacę w tym dniu będą przeznaczone na tzw. świętopietrze, czyli do dyspozycji papieża. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w zgromadzeniu eucharystycznym dla uproszenia obfitych łask z nieba dla papieża i Kościoła powszechnego. Niech to będzie również okazją do podziękowania Panu Bogu za Piotra naszych czasów – papieża Franciszka. Wszystkim, którzy noszą imię: Piotr, Paweł lub Tomasz, życzymy wszelkiej pomyślności oraz wytrwania w wierze za przykładem ich niebieskich patronów. Porządek Mszy św. w tym dniu jest świąteczny: 7:00, 10:00 i 18:00.

3. Rozpoczynającym wakacje życzymy udanego wypoczynku i jeszcze raz przypominamy, że nie ma wakacji od codziennej modlitwy, niedzielnej Mszy świętej i Dekalogu.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. To dzień Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Chrystusa Eucharystycznego możemy przyjąć tylko z czystym sercem. Dlatego w naszym kościele będzie okazja do  spowiedzi świętej od godz. 17:00 do 18:00, a wieczorna Msza św. wynagradzająca  o godz. 18:00.

5. Czcicieli Matki Bożej zapraszamy w pierwszą sobotę lipca na Mszę św. i nabożeństwo do Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 7:00. Po Eucharystii będzie zmiana tajemnic różańcowych.

Ostatnie wpisy