19 czerwca 2022 r. XII niedziela zwykła

ogłoszenia
  1. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Zachęcamy do udziału w Mszach św. W czwartek, na zakończenie oktawy, przynosimy do błogosławieństwa wianki z kwiatów i ziół leczniczych. Będziemy prosić, aby Bóg swoją opieką otaczał pola, łąki, lasy, strzegł je przed zatruciem i zniszczeniem oraz pozwolił im wydać obfite owoce dla naszego dobra.
  2. W tym roku, ze względu na przypadającą w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela została przeniesiona na czwartek, 23 czerwca. Narodzenie św. Jana Chrzciciela poprzedziło narodziny Zbawiciela. Jan był ostatnim z proroków Starego Testamentu i jednocześnie pierwszym świętym Nowego Testamentu, którego śmierć w obronie prawdy i moralności była również zapowiedzią zbawczej śmierci Jezusa.
  3. Również w czwartek, 23 czerwca, przypada Dzień Ojca. Naszą modlitwą obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny, a ci, którzy odeszli, dostąpili łaski zbawienia.
  4. W piątek, 24 czerwca, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia Kościół obchodzi również Światowy Dzień o Uświęcenie Kapłanów. To zwyczaj wprowadzony przez św. Jana Pawła II w 1995 r. Tego dnia otoczmy modlitwą kapłanów, a szczególnie tych, którzy pracują w naszej parafii. Oni wciąż potrzebują modlitwy. Św. Jan Maria Vianney,  proboszcz z Ars, mówił, że „nie ma złych kapłanów, są tylko tacy, za których wierni mało się modlą”. Msze św. w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa będą odprawione o godz. 7:00, 10:00 i 18:00.
  5. Przez cały czerwiec oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Wszystkich czcicieli Bożego Serca zapraszamy na nabożeństwo, które odprawiamy codziennie po Mszy św. o godz. 18:00w dni powszednie, a w niedzielę o godz. 17:30.
  6. W tym tygodniu kończy się rok szkolny. Czas wakacji dobrze jest rozpocząć w jedności z Bogiem, a jednocześnie podziękować Mu za miniony rok nauki. Msza św. dziękczynna będzie w piątek  o godz. 18:00.

Ostatnie wpisy