30 kwietnia 2023 r. IV niedziela Wielkanocy – Niedziela Dobrego Pasterza

ogłoszenia

1. Czwarta niedziela Wielkanocy nazywana jest Niedzielą Dobrego Pasterza. Podczas Mszy św. modlimy się o powołania do służby Bogu w Kościele i podobnie będziemy czynić w najbliższym tygodniu z racji obchodzonego dziś Światowego Dnia Modlitw o Powołania Duchowne.

2. Być może nasi młodzi parafianie w swych sercach słyszą głos Bożego wołania: „Pójdź za Mną”! Drodzy Rodzice i Wychowawcy, pielęgnujmy te Boże podszepty, wspierajmy je modlitwą, delikatną radą, a nade wszystko nie stawajmy na przeszkodzie, jeśli syn czy córka podejmą decyzję o poświęceniu swego życia dla Pana Boga i bliźnich. Każdy dar złożony w ręce Pana Boga zostanie wielokrotnie wynagrodzony.

3. Dziś gościmy w naszej parafii siostry zakonne ze Zgromadzenie Św. Józefa tzw. józefitki. Siostry przybliżą nam postać swojego patrona i założyciela oraz charyzmat. Po Mszy św. będą zbierać ofiary na remont domu dziecka, który prowadzą w Krośnie. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

4. Jutro rozpocznie się miesiąc poświęcony Matce Bożej. Codziennie będziemy gromadzić się na nabożeństwie majowym o godz. 17:30. To w szkole Maryi uczymy się całkowitego oddania Panu Bogu i braciom.

5. 1 maja, w Święto Pracy, naszymi modlitwami, przez wstawiennictwo św. Józefa Rzemieślnika, obejmiemy szczególnie osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia i z trudną sytuacją materialną. Prośmy o wrażliwość sumień i ład moralny w naszym życiu rodzinnym i społecznym.

6. We wtorek, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.

7. W środę, 3 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Porządek Mszy św. w naszym kościele będzie niedzielny. Uroczyście ponowimy też Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Wszystkie Msze św. będą sprawowane z modlitwami ku czci Chrystusa zmartwychwstałego.

9. Grupa Modlitwy do Najdroższej Krwi Chrystusa zaprasza w najbliższy pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17:15 na nabożeństwo połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w intencjach wynagradzających za grzechy nasze i całego świata oraz w intencji świętych powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie z naszej parafii.

10. Spowiedź z racji pierwszego piątku będzie w piątek od godz. 17:00 do 18:00.

11. W pierwszą sobotę miesiąca czcicieli Matki Bożej zapraszamy na Mszę św. poranną o godz. 7:00 i na nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Po nim odbędzie się spotkanie Róż Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.

12. Za dwa tygodnie, 14 maja, nasza parafia będzie przeżywać uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci, które przygotowują się do pierwszej spowiedzi oraz Komunii św.

13. W imieniu Parafii św. Brata Alberta składamy serdeczne podziękowania Państwu Alinie i Janowi Szynaka za wykonanie i przekazanie przez „Grupę Meblową Szynaka” mebli do kancelarii parafialnej i poczekalni.

 

Ostatnie wpisy

„Małżeński Weekend”

Nasza parafia św. Brata Alberta wraz z duszpasterstwem rodzin i wspólnotą „Mężczyźni św. Józefa,  w dn. 21-22 kwietnia zaprosiła małżonków na „Małżeński Weekend”. Gościem specjalnym