7 maja 2023 r. – V niedziela Wielkanocy

ogłoszenia
  1. Dziś kolejna, piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Pana Boga. Możemy ten wielkanocny sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił coraz bardziej podobnymi do Chrystusa. Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby już tu, na ziemi, zacząć wchodzić w świętą rzeczywistość nieba. Najdoskonalszą nauczycielką na tej drodze jest dla nas Maryja – Ta, która wypowiedziawszy przy zwiastowaniu fiat, nigdy go nie cofnęła, nigdy nie odstąpiła od Bożego Syna, szła z Nim aż na Kalwarię, trwała w komunii założonej przez Niego wspólnoty – Kościoła.
  2. W najbliższy poniedziałek, 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Wszystkich parafian gorąco zapraszamy na Eucharystię o godz. 7:00 i 18:00.
  3. W naszym kościele codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 17:30. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo. Zapraszamy również dzieci na to piękne nabożeństwo. Pamiętajcie, że Matka Najświętsza często wybierała dzieci, aby im właśnie powierzać Boże orędzie dla całego świata.
  4. W sobotę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską. Porządek nabożeństw w ty dniu będzie następujący: 17:30 – nabożeństwo majowe, 18:00 – uroczysta Msza św. z kazaniem, 19:00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu, 20:30 – Apel Jasnogórski.
  5. 13 maja obchodzimy również kolejną rocznicę  zamachu na papieża św. Jana Pawła II. Mając przed oczami to wydarzenie z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze codzienne sprawy.
  6. Za tydzień, 14 maja, nasza parafia będzie przeżywać uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Porządek Mszy św. w związku z tym będzie zmieniony: 6:30, 7:30, 8:30, 10:00 – uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, 12:00, 13:15, 15:00 i 18:00. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci, które przygotowują się do pierwszej spowiedzi oraz Komunii św.
  7. Za dwa tygodnie– 21 maja o godz. 15:00 – dzieci klas IV będą przeżywały Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź dla nich będzie w czwartek 18 maja od godz. 19:00. Próba, na którą przychodzą wszyscy uczniowie klas IV, odbędzie się również w czwartek po spowiedzi. Obecność jest obowiązkowa.

Ostatnie wpisy

„Biały tydzień” /video/

W naszej parafii trwa „biały tydzień” dzieci pierwszokomunijnych. Piękną tradycją w naszym kościele jest to, że dziewczęta i chłopcy, którzy przyjęli w Uroczystość Wniebowstąpienia pierwszą