14 maja 2023 – VI niedziela Wielkanocy

ogłoszenia

 

  1. W szóstym tygodniu Wielkanocy zanosimy swoje błaganie do Boga o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Ta intencja towarzyszyć nam będzie podczas nabożeństw majowych. Razem z Maryją będziemy prosić dobrego Boga, by błogosławił ludzkim wysiłkom, by przyniosły one obfity plon i nikomu nie brakowało codziennego chleba.
  2. W dniu dzisiejszym nasza parafia przeżywa Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Porządek Mszy św. jest w związku z tym zmieniony: 6:30, 7:30, 8:30, 10:00(Pierwsza Komunia Święta), 12:00, 13:15, 15:00 i 18:00.
  3. Po południu dzieci w swoich strojach pierwszokomunijnych przychodzą na nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Każde dziecko przynosi ze sobą świecę. Wszystkie dzieci przychodzą o godz. 16:3 Film z Komunii Świętej będzie można zamawiać w sali parafialnej od poniedziałku od godz. 17:30, a nabywać od czwartku.
  4. W Białym Tygodniu dzieci przychodzą codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18:00. Zapraszamy Was również, drogie dzieci, o 17:30 na nabożeństwo majowe. Pamiętajcie, że Matka Najświętsza często wybierała dzieci, aby im właśnie powierzać Boże orędzie dla całego świata.
  5. W następną niedzielę – 21 maja o godz. 15:00– dzieci klas IV będą przeżywały Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź dla nich będzie w czwartek 18 maja od godz. 19:00. Próba, na którą przychodzą wszyscy uczniowie klas IV, odbędzie się również w czwartek, kiedy zakończy się spowiedź. Obecność na próbie jest obowiązkowa.
  6. Przez te kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które celebrujemy w naszym kościele codziennie o godz. 17:30. Jeśli jest ktoś w naszej wspólnocie parafialnej, kto jeszcze ani razu w tym nabożeństwie nie uczestniczył, gorąco zachęcamy, bo któż lepiej zaradzi naszym duchowym i życiowym potrzebom, jak nie Wspomożycielka wiernych.
  7. Za dwa tygodnie – 28 maja– będziemy przeżywać uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W związku z tym od piątku, przez dziewięć kolejnych dni, po Mszy św. o godz. 18:00 będziemy odprawiać Nowennę do Ducha Świętego, aby nasze serca otworzyły się na działanie Ducha Świętego, aby On napełnił je żywą wiarą i rozpalił w nich ogień miłości.
  8. W następną niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu, w którym kształcą się nasi alumni. Za złożone ofiary składamy „Bóg zapłać”.

 

Ostatnie wpisy