21 maja 2023 r. Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa

ogłoszenia
  1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: „Idę do Ojca przygotować wam miejsce”. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie razem z naszym Zbawicielem w domu Ojca.
  2. W tym tygodniu, razem z Apostołami zgromadzonymi w Wieczerniku, chcemy trwać w oczekiwaniu na spełnienie się Jezusowej obietnicy Zesłania Ducha Świętego. Codziennie po Mszy św. wieczornej odmawiamy nowennę do Ducha Świętego.
  3. Dzisiejsze ofiary złożone na tacę są przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu, w którym kształcą się nasi alumni. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  4. Dzisiaj o godz. 15:00 uczniowie klas IV przeżywają Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Prosimy o modlitwę w intencji tych dzieci.
  5. W następną niedzielę, 28 maja, po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary na pomnik-grób dziecka utraconego, który powstaje na cmentarzu przy ul. Piaskowej. Będzie to miejsce pochówku, ale też modlitwy, refleksji i przeżywania żałoby po utracie dziecka. Istniejący już grób został sfinansowany przez Urząd Miasta Iława. Pomnik przy tym grobie zostanie wykonany z piaskowca i będzie przedstawiał Maryję przytulającą maleńkie dziecko. Z góry składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wsparcie tego dzieła – poszanowania życia ludzkiego od momentu poczęcia.

Ostatnie wpisy