28 maja 2023 r. – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

ogłoszenia

 

  1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. A my, poddając się Jego światłu i Jego ciepłu, jak uczniowie zgromadzeni wokół Maryi w Wieczerniku, możemy o tym zaświadczyć w codziennym życ Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Otwórzmy się tylko na Jego światło.
  2. Jutro drugi dzień świąt Zesłania Ducha Świętego – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Zwróćmy się w tym dniu do Maryi, aby otaczała Kościół nieustanną opieką i broniła od wszelkich niebezpieczeństw. Msze św. w dniu jutrzejszym będą odprawione o godz. 7:00, 10:00 i 18:00. W miarę możliwości weźmy udział we Mszy św.
  3. Przez cały czerwiec, począwszy od najbliższego czwartku, zapraszamy na codzienne nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa po każdej Mszy św. wieczornej o godz. 18:00 w dni powszednie, a w niedzielę o godz. 17:30. Zastanówmy się, czy nasze serca nie są nazbyt oziębłe, obojętne, nieczułe, gdyż za mało wpatrują się w otwarte Serce Zbawiciela. Prośmy jak najczęściej, nie tylko w czerwcu: „Jezu, uczyń serca nasze według Serca Twego” i nie zrywajmy naszej przyjaźni z Panem Bogiem.
  4. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków w czasie procesji Bożego Ciała. Próby odbędą się przed naszym kościołem w najbliższy wtorek i czwartek – 30 maja i 1 czerwca oraz we wtorek – 6 czerwca – o godz. 16:30.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  6. W czwartek, 1 czerwca, obchodzimy święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów naszej diecezji, którzy w tym roku otrzymali święcenia kapłańskie. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na specjalne nabożeństwo w tych intencjach.
  7. Grupa Modlitwy do Najdroższej Krwi Chrystusa zaprasza w czwartek o godz. 17:15 na nabożeństwo połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w intencjach wynagradzających za grzechy nasze i całego świata oraz w intencji świętych powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie z naszej parafii.
  8. Spowiedź z racji pierwszego piątku będzie w piątek od godz. 17:00 do 18:00.
  9. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy czcicieli Matki Bożej na Mszę św. poranną o godz. 7:00 i na nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.  Po nim odbędzie się spotkanie Róż Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.
  10. Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj po każdej Mszy św. są zbierane ofiary na pomnik-grób dziecka utraconego, który powstaje na cmentarzu przy ul. Piaskowej. Będzie to miejsce pochówku, ale też modlitwy, refleksji i przeżywania żałoby po utracie dziecka. Istniejący już grób został sfinansowany przez Urząd Miasta Iława. Pomnik przy tym grobie zostanie wykonany z piaskowca i będzie przedstawiał Maryję przytulającą maleńkie dziecko. Z góry składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wsparcie tego dzieła – poszanowania życia ludzkiego od momentu poczęcia.

Ostatnie wpisy

MAŁŻEŃSKI WEEKEND 21 i 22 kwietnia.

W najbliższą sobotę oraz niedzielę, 21 i 22 kwietnia, zapraszamy małżonków na „MAŁŻEŃSKI WEEKEND”.  Gościem będzie dr hab. teologii biblijnej i pastoralnej, rekolekcjonista, autor wielu

Ogłoszenia Duszpasterskie 14.04.24 r.

14 kwietnia 2024 r. – III niedziela Wielkanocy NIEDZIELA BIBLIJNA Dziś jest trzecia niedziela Wielkanocy. Nadal przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Ta