9 kwietnia 2023 r. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

ogłoszenia

1.W ten radosny dzień zmartwychwstania Jezusa Chrystusa przyszliśmy do naszego parafialnego kościoła, aby wyśpiewać radosne Alleluja. Chcemy razem z całym stworzeniem dziękować za dzieło odkupienia, za Chrystusowe zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Tak jak niewiasty i Apostołowie, biegniemy do grobu, który jest pusty, próbujemy zrozumieć to, co się wydarzyło tej nocy i poranka i chcemy wołać: „Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja!”.

2.Od pustego grobu, drodzy bracia i siostry, pragniemy przekazać Wam najserdeczniejsze życzenia, aby zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromieniał swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę Waszego życia i by udzielał zdrowia oraz wszelkich potrzebnych darów.

3.Jutro poniedziałek w Oktawie Wielkanocy. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. Ofiary złożone na tacę w tym dniu będą przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

4.Postarajmy się w naszych domach i rodzinach utrzymać świąteczny charakter całej paschalnej oktawy – do przyszłej niedzieli włącznie. Przywróćmy w naszych rodzinach wielkanocne pozdrowienie: Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! i w dniach oktawy pozdrawiajmy się w ten sposób. Postarajmy się w kolejnych dniach uczestniczyć w Eucharystii. Codziennie bowiem będziemy śpiewać hymn uwielbienia Chwała na wysokości Bogu, a w Modlitwie Eucharystycznej usłyszymy, że „obchodzimy święty dzień Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa”.

5.W czwartek, 13 kwietnia, zgodnie z tradycją, będziemy modlić się do Boga za pośrednictwem Matki Bożej Fatimskiej. Porządek nabożeństw wieczornych będzie następujący:

17:30 – Różaniec fatimski,

18:00 – Msza św.z kazaniem.

6.Z racji Oktawy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7.W następną niedzielę, 16 kwietnia, będziemy przeżywać święto Miłosierdzia Bożego, które ustanowił w 2000 r. Ojciec święty Jan Paweł II, zgodnie z życzeniem Pana Jezusa w objawieniach św. Siostrze Faustynie Kowalskiej. W Wielki Piątek rozpoczęliśmy nowennę do Bożego Miłosierdzia, którą odmawiamy po każdej Mszy św. wieczornej aż do soboty włącznie. W Niedzielę Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00 zapraszamy na uroczystą Mszę św., którą rozpoczniemy Koronką do Bożego Miłosierdzia. Uczcijmy Niedzielę Miłosierdzia gromadząc się na Mszy św. w naszej świątyni, trwając przy Miłosiernym Sercu Jezusa i upraszając miłosierdzie dla nas i całego świata.

8.Zachęcamy również do indywidualnego odmawiania w domu Koronki do Bożego Miłosierdzia.

9.Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Getsemani” wraz z ks. Andrzejem Klukowskim zaprasza chętne osoby na rekolekcje REO. Pierwsze spotkanie odbędzie się w następną niedzielę, 16 kwietnia, po Mszy św. o godz.18:00. Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy prowadzą do spotkania z Bogiem, który kocha i do pogłębienia decyzji o oddaniu się Chrystusowi jako Panu

Ostatnie wpisy

ZAPRASZAMY NA PIELGRZYMKĘ DO WŁOCH

Zapraszamy na samolotową pielgrzymkę do Włoch w dniach 5 – 11 czerwca 2025 r. Plan i szczegóły – na załączonych plakatach. Zapisy w biurze parafialnym