Ogłoszenia – 9 maja 2021 r. VI niedziela wielkanocna

ogłoszenia
  1. Przez kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które celebrujemy w naszym kościele codziennie o godz. 17:30. Serdecznie zachęcamy do uwielbienia Matki naszego Pana i naszej tu – w świątyni oraz w naszych domach.
  2. W czwartek, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 40. rocznicę zamachu na św. Jana Pawła II. Na początku przyszłego tygodnia, 18 maja, przypadają 101. urodziny naszego wielkiego rodaka. Mając przed oczami wydarzenia z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. Zapraszamy  w czwartek na nabożeństwo majowe o 17:30, na wieczorną Eucharystię z kazaniem fatimskim o godz. 18:00 oraz na Apel Jasnogórski o 20:30.
  3. W piątek, 14 maja, rozpoczniemy Nowennę do Ducha Świętego, która ma przygotować nas do pełnego i radosnego przeżycia Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, która w tym roku przypada 23 maja.
  4.  W piątek, 14 maja, w liturgii czcimy Świętego Macieja Apostoła, wybranego do grona Dwunastu w miejsce Judasza. Hebrajskie imię „Maciej” oznacza „dar Boga”. Zwróćmy się do tego świętego, aby wspomagał nasze wysiłki codziennego stawania się darem Boga dla braci.
  5.  W następną niedzielę, 16 maja, będziemy przeżywać uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa.
  6. Tego dnia wspominamy także patrona Polski, Świętego Andrzeja Bobolę, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki. Zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Jego relikwie znajdują się w kościele oo. jezuitów przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. Niech ten święty patron będzie dla nas wzorem bezkompromisowości wiary i przywiązania do Zbawiciela, a zarazem orędownikiem w trudnym budowaniu ładu i jedności w naszej Ojczyźnie.
  7.  W następną niedzielę, 16 maja, ofiary na tacę będą przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu, w którym kształcą się nasi alumni. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Ostatnie wpisy

„Biały tydzień” /video/

W naszej parafii trwa „biały tydzień” dzieci pierwszokomunijnych. Piękną tradycją w naszym kościele jest to, że dziewczęta i chłopcy, którzy przyjęli w Uroczystość Wniebowstąpienia pierwszą