Ogłoszenia – 16 maja 2021 r. Wniebowstąpienie Pańskie

ogłoszenia
  1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: „Idę do Ojca przygotować wam miejsce”. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie razem z naszym Zbawicielem w domu Ojca.
  2. W następną niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną. Wigilię tej uroczystości będziemy świętować już w sobotę, 22 Do tej uroczystości  przygotowujemy się poprzez specjalną Nowennędo Ducha Świętego. Włączmy się do tej modlitwy podczas liturgii w naszym kościele lub prywatnie odmawiajmy ją w domu.
  3. W naszym kościele codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 17:30. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo. Zapraszamy również dzieci na to piękne nabożeństwo. Pamiętajcie, że Matka Najświętsza często wybierała dzieci, aby im właśnie powierzać Boże orędzie dla całego świata.
  4. Dzisiejsze ofiary złożone na tacę sąprzeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu, w którym kształcą się nasi alumni. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Ostatnie wpisy