Ogłoszenia – 23 maja 2021 r. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

ogłoszenia
  1. Obchodzimy dziś święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Wyrażamy również wdzięczność za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania.
  2. Jutro drugi dzień świąt Zesłania Ducha Świętego – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Zwróćmy się w tym dniu do Maryi, aby otaczała Kościół nieustanną opieką i broniła od wszelkich niebezpieczeństw. Msze św. w dniu jutrzejszym będą odprawione o godz. 7:00, 10:00 i 18:00. W miarę możliwości weźmy udział we Mszy św.
  3. Przez kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które celebrujemy w naszym kościele codziennie o godz. 17:30. Jeśli jest ktoś w naszej wspólnocie parafialnej, kto jeszcze ani razu w tym nabożeństwie nie uczestniczył, gorąco zachęcamy, bo któż lepiej zaradzi naszym duchowym i życiowym potrzebom, jak nie Wspomożycielka wiernych.
  4. W środę, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Swoją modlitwą obejmijmy nasze żyjące mamy, prosząc dla nich o błogosławieństwo Boże. Pamiętajmy również o tych mamach, które odeszły do wieczności, by za swoją matczyną miłość i troskę otrzymały nagrodę w niebie.
  5. W czwartek – 27 maja – w polskim Kościele będziemy obchodzić święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu modlimy się o pogłębienie świętości  życia duchowieństwa oraz o nowe, święte i liczne powołania do służby kapłańskiej.
  6. Za dwa tygodnie, 5 i 6 czerwca, nasza parafia będzie przeżywała uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Już dziś prosimy o modlitwę za dzieci, które po raz pierwszy przystąpią do stołu Pańskiego. Niech ich serca wypełni wiara i miłość do Jezusa obecnego w Eucharystii.

Ostatnie wpisy