Ogłoszenia – 30 maja 2021 r. UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ

ogłoszenia
 1. Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej możemy poznać tylko dzięki objawieniu Bożemu. Jezus pouczył nas o Ojcu, o Sobie i Duchu Świętym oraz o więzi łączącej Boga w Trójcy Jedynego. Wyznajemy tę wiarę za każdym razem, gdy czynimy znak krzyża: W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.
 2. W czwartek, 3 czerwca, będziemy celebrować UroczystośćNajświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Podziękujemy Bogu za dar Eucharystii i poprosimy Chrystusa o błogosławieństwo oraz o pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu.
 3. W tym roku, w związku ze złagodzeniem przepisów sanitarnych, będziemy mogli uczestniczyć w procesji Bożego Ciała. Jesteśmy jednak zobowiązani, jako uczestnicy zgromadzeń religijnych poza świątynią, do zachowania dystansu od siebie. Odległość nie może być mniejsza niż 1,5 m. Trasa procesji, która rozpocznie się o godz. 11:00, będzie przebiegała ulicami: 1 Maja, Gen. Maczka, Smolki, Boczno – Górną, Radomską, Skłodowskiej i 1 Maja.
 4. Porządek Mszy św. w Boże Ciało będzie następujący: 6:30, 7:30, 9:00, 10:30, po procesji ok. 13:15 i 18:00.
 5. Jutro o godz. 17:30 ostatnie już nabożeństwo majowe ku czci NMP. Od wtorku po każdej Mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy na codzienne nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Uczcijmy te dni przez przyjęcie Komunii św. i udział w nabożeństwach.
 7. Grupa Modlitwy do Najdroższej Krwi Chrystusa zaprasza w pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17:15 na nabożeństwo połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w intencjach wynagradzających za grzechy nasze i całego świata oraz w intencji świętych powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie z naszej parafii.
 8. W pierwszy czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy także na  nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, podczas którego będziemy się modlić za kapłanów oraz o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne w naszej parafii.
 9. Spowiedź z racji pierwszego piątku będzie w piątek od godz. 17:00 do 18:00.
 10. W pierwszą sobotę czerwca zapraszamy czcicieli Matki Bożej na Mszę św. poranną o godz. 7:00 i na nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Po nim odbędzie się spotkanie Róż Różańcowych i zmiana tajemnic różańcowych.
 11. Za kilka dni: 5 i 6 czerwca nasza parafia będzie przeżywać uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. W związku z tym porządek Mszy św. w następną niedzielę, 6 czerwca, będzie zmieniony: 6:30, 7:30, 9:00, 10:15 – Pierwsza Komunia Święta, 12:00 – Pierwsza Komunia Święta, 13:15, 15:00, 16:30 i 18:00. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci, które w najbliższą sobotę i niedzielę przystąpią po raz pierwszy do stołu Pańskiego.
 12. Za dwa tygodnie, 13 czerwca, o godz. 15:00 zapraszamy uczniów klas IV na uroczystą Mszę św. w rocznicę ich Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź dla nich będzie w sobotę, 12 czerwca od godz. 19:00 do 19:30. Próba, na którą przychodzą uczniowie klas IV, odbędzie się również w sobotę o godz. 19:30.
 13. Z inicjatywy metropolity warszawskiego, kard. Kazimierza Nycza, od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia. W związku z tym w następną niedzielę będziemy dziękować Bożej Opatrzności, przez wstawiennictwo Sług Bożych: Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej, za doświadczanie Bożej Opatrzności, zwłaszcza w trudnym czasie pandemii. Będziemy się również modlić w intencji osób niewidomych i ich rodzin.

Ostatnie wpisy