Ogłoszenia – 6 czerwca – 10. niedziela zwykła Święto Dziękczynienia UROCZYSTOŚĆ PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ

ogłoszenia
  1. Dzisiaj obchodzimy w całym polskim Kościele XIV Święto Dziękczynienia, którego hasło brzmi: ZAWIERZAMY OPATRZNOŚCI NASZ TRUDNY CZAS PANDEMII I DZIĘKUJEMY ZA PRZYSZŁYCH BŁOGOSŁAWIONYCH”. W tym roku dziękujemy więc Bożej Opatrzności, przez wstawiennictwo Sług Bożych: Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej, za doświadczanie Bożej opieki i troski, zwłaszcza w trudnym czasie pandemii. Dziś modlimy się także w sposób szczególny w intencji osób niewidomych i ich rodzin.
  2. Dziś nasza parafia przeżywa uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. W związku z tym porządek Mszy św. jest zmieniony: 6:30, 7:30, 9:00, 10:15 – Pierwsza Komunia Święta, 12:00 – Pierwsza Komunia Święta, 13:15, 15:00, 16:30 i 18:00. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci, które dziś przystępują po raz pierwszy do stołu Pańskiego.
  3. W Białym Tygodniu dzieci w swoich strojach komunijnych przychodzą codziennie od poniedziałku do piątku na Mszę św. o godz. 19:15.
  4. W następną niedzielę, 13 czerwca, zapraszamy uczniów klas IV na uroczystą Mszę św. w rocznicę ich Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź dla uczniów klas IV będzie w sobotę, 12 czerwca od godz. 19:00 do 19:30. Próba odbędzie się również w sobotę o godz. 19:30.
  5. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Zachęcamy do udziału w Mszach św. W czwartek, na zakończenie oktawy, przynosimy do błogosławieństwa wianki z kwiatów i ziół leczniczych. Będziemy prosić, aby Bóg swoją opieką otaczał pola, łąki, lasy, strzegł je przed zatruciem i zniszczeniem oraz pozwolił im wydać obfite owoce dla naszego dobra.
  6. W piątek, 11 czerwca, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia Kościół obchodzi również Światowy Dzień o Uświęcenie Kapłanów. To zwyczaj wprowadzony przez św. Jana Pawła II w 1995 r. Tego dnia otoczmy modlitwą kapłanów, a szczególnie tych, którzy pracują w naszej parafii. Oni wciąż potrzebują modlitwy. Św. Jan Maria Vianney,  proboszcz z Ars, mówił, że „nie ma złych kapłanów, są tylko tacy, za których wierni mało się modlą”. Msze św. w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa będą odprawione o godz. 7:00, 10:00 i 18:00i 19:15.
  7. Przez cały czerwiec oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Wszystkich czcicieli Bożego Serca zapraszamy na nabożeństwo, które odprawiamy codziennie po Mszy św. o godz. 18:00.

Ostatnie wpisy