Co znaczy NAWRÓCIĆ SIĘ – sonda czyli … pytamy naszych parafian.

nawrócić kogoś
Kolejny Wielki Post i znowu słyszę te same wezwania: „Nawróćcie się do mnie całym swym sercem” (Jl 2,12). Tyle razy już próbowałem…
Na szczęście nasz Bóg jest Bogiem cierpliwym, Kimś, kto się łatwo nie zniechęca i mnie również zachęca do tego, że zawsze mogę zacząć od nowa… Tak wiele energii często wkładam, żeby coś zmienić. A może tym razem warto dać więcej pola do działania Panu Bogu, by nauczyć się bardziej polegać na Nim niż na naszych siłach. Z pewnością powinienem dogłębniej zastanowić się, co właściwie znaczy NAWRÓCIĆ SIĘ?!
Zapytałem o to naszych parafian:
P. Iwona: „Dla mnie nawrócić się, to przypomnieć sobie, że jestem ukochanym dzieckiem Boga, że moje życie jest w Jego rękach. Każdego dnia myśli kierować ku Niemu i prosić, by pomógł mi zapanować nad skłonnością do zła.”

P. Krystyna: „Nawrócić się , to znaczy żyć w miłości do Boga i ludzi oraz wzrastać w wierze. Chcieć być świętym i wiedzieć, że”masz przynosić owoc!”. Nieustannie wielbić i oddawać chwałę Bogu.I tak, jak w Ps.37 „Nie unoś się gniewem z powodu złoczyńców ani nie zazdrość niesprawiedliwym”. Mieć ufność w Panu i postępować dobrze, zgodnie z wolą Boga.”

P. Adam: „Nawrócić się, to moim zdaniem , uwierzyć i zaufać Bogu, że każda sfera życia  powinna być przeniknięta wiarą. „Przeto czy jecie, czy pijecie, czy cokolwiek innego czynicie, wszystko na chwałę Bożą czyńcie” ( 1Kor 10,31).”

P. Maria: „Nawrócenie,to proces. Zerwać nawet z najmniejszym grzechem, współpracować z Łaską Bożą, chronić się przed pokusami tego świata. Czytać, słuchać i żyć wg „Słowa Bożego”. Starać się patrzeć oczami Boga na każdą moją sytuację. Nieść swój krzyż z miłością.  „Jeśli kto chce iść za Mną,niech się zaprze samego siebie,nich co dnia bierze krzyż swój i niech Mnie naśladuje”(Łk 9,23-27).”

Ks. Radek: „Nawrócenie w praktyce to dosłyszenie głosu Ojca, spojrzenie na Niego, a następnie na siebie. Jest to dostrzeżenie tego, co mogę zrobić, by iść w Jego kierunku, a nie własną drogą.”

P. Michał: „Nawrócenie to nasza decyzja przyjęcia woli Bożej, to zawierzenie, że to właśnie sam Bóg zna mnie lepiej niż ja siebie i ma dla mnie najlepszy plan na moje życie – tu decyzja jest już po naszej stronie – czy jestem w stanie zaufać i dać się Bogu poprowadzić … ?”

P. Stanisław: „Co oznacza w praktyce nawrócić się? Ja znajduję odpowiedź w piosence ,, Ciągle zaczynam od nowa, choć czasem w drodze upadam, wciąż jednak słyszę te słowa: kochać to znaczy powstawać.” Czyli nawracać się to znaczy kochać, a kochać to znaczy powstawać.”

Michalina: „Nawrócenie to robienie wszystkiego z miłości, mając Boga zawsze przed oczyma. Miłość powinna napędzać życie każdego katolika, więc  tylko czysta Miłość (czyli też pokora) przez modlitwę i działanie  może poprowadzić to nawrócenia i doskonałości.”

Przemek: „Dla mnie nawrócenie to uświadomienie siebie, że jestem dzieckiem Boga.
„Nie bój się, gdyż cię odkupiłem. Wezwałem cię po imieniu, jesteś mój! Jesteś dla mnie cenny, otoczyłem cię chwałą i obdarzyłem cię miłością” (Iz 43, 1b. 4a)
Nawrócić się to przyjąć Jego miłość i pozwolić mu działać we mnie.
„Dam wam nowe serce i nowego ducha ześlę do waszego wnętrza. Wyjmę z waszej piersi serce kamienne, a dam wam serce z ciała” (Ez 36, 26).”

Seweryn: „Uważam,że nawracać się to znaczy przemienić się duchowo,czyli zerwać z grzechem i zacząć wierzyć w Boga oraz wszystkich Świętych.”

Helena: „Moim zdaniem nawrócić się oznacza zrozumieć że warto zaufać Bogu i choć my popełniamy grzechy i jesteśmy niedoskonali, to On i tak nas kocha takimi jakimi jesteśmy. To zrozumienie, że nigdy nie jesteśmy sami, nawet gdy wydaje nam się, że cały świat nas odtrącił. To uświadomienie sobie, że w każdej chwili możemy zwrócić się do Niego o pomoc i że to On nas dobrze prowadzi.”

P. Marysia: „Nawrócić się to nosić Boga w sercu i widzieć Go w osobach które stawia na mojej drodze.”

 

 

 

 

Ostatnie wpisy