IV niedziela Wielkanocy – Niedziela Dobrego Pasterza – Ogłoszenia Duszpasterskie

ogłoszenia

 

 1. Czwarta niedziela Wielkanocy nazywana jest Niedzielą Dobrego Pasterza. Podczas Mszy św. modliliśmy się o powołania do służby Bogu w Kościele
  i podobnie będziemy czynić w najbliższym tygodniu z racji obchodzonego dziś Światowego Dnia Modlitw o Powołania Duchowne.
 2. Być może nasi młodzi parafianie w swych sercach słyszą głos Bożego wołania: „Pójdź za Mną”! Drodzy Rodzice i Wychowawcy, pielęgnujmy te Boże podszepty, wspierajmy je modlitwą, delikatną radą, a nade wszystko nie stawajmy na przeszkodzie, jeśli syn czy córka podejmą decyzję o poświęceniu swego życia dla Pana Boga i bliźnich. Każdy dar złożony w ręce Pana Boga zostanie wielokrotnie wynagrodzony. Prośmy o pomoc Tę, która wiernie i do końca trwała przy Chrystusie i przy rodzącym się Kościele w dniu Pięćdziesiątnicy. Maryja jest najlepszą Matką wszystkich kapłanów i wychowawczynią powołań kapłańskich.
 3. Dziś nasza parafia przeżywa uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Prosimy o modlitwę za dzieci, które dzisiajpodczas Mszy św. o godz. 10:00 po raz pierwszy przystępują do stołu Pańskiego. Niech ich serca przez całe życie przepełnia wiara i miłość do Jezusa obecnego w Eucharystii.
 4. Z racji uroczystości Pierwszej Komunii Świętej porządek Mszy św. Jest dzisiaj zmieniony: 6:30, 7:30, 8:30, 10:00, 12:00, 13:15 , 15:00 i 18:00.
 5. Po południu dzieci w swoich strojach pierwszokomunijnych przychodzą na nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Każde dziecko przynosi ze sobą świecę. Wszystkie dzieci przychodzą o godz. 16:3  Płyty DVD będzie można zamawiać w sali parafialnej od poniedziałku od godz. 17:30, a nabywać od czwartku. W Białym Tygodniudzieci przychodzą codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18:00.
 6. Zapraszamy was również, kochane dzieci, na piękne nabożeństwo majowe, które każdego dnia rozpoczyna się o godz. 17:30. Wspólnym śpiewem wyrażamy naszą miłość do Maryi i prosimy Ją, by prowadziła nas przez całe życie do Jezusa.
 7. W następną niedzielę – 15maja o godz. 15:00 – dzieci klas IV będą przeżywały Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź dla nich będzie w czwartek 12 maja od godz. 18:30 do 19:0 Próba, na którą przychodzą wszyscy uczniowie klas IV, odbędzie się również w czwartek o godz. 19:00. Obecność jest obowiązkowa.
 8. Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, która przypada 8 maja, w tym roku została przeniesiona, z racji niedzieli wielkanocnej, na jutro – 9 maja.Tego dnia zapraszamy na Eucharystię o godz. 7:00 i 18:00.
 9. Ofiary złożone na tacę w następną niedzielę będą przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 10. Przez te kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które celebrujemy w naszym kościele codziennie o godz. 17:30.
 11. W piątek, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską. Porządek nabożeństw po południu będzie następujący: 17:30 – nabożeństwo majowe, 18:00 – uroczysta Msza św. z kazaniem, 19:00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu, 20:30 – Apel Jasnogórski.
 12. 13 maja obchodzimy również kolejną rocznicę zamachu na papieża św. Jana Pawła II. Mając przed oczami to wydarzenie z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze codzienne sprawy.

Ostatnie wpisy

„Biały tydzień” /video/

W naszej parafii trwa „biały tydzień” dzieci pierwszokomunijnych. Piękną tradycją w naszym kościele jest to, że dziewczęta i chłopcy, którzy przyjęli w Uroczystość Wniebowstąpienia pierwszą