1 maja 2022 r. III niedziela Wielkanocy – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

ogłoszenia
 1. Dziś jest trzecia niedziela Wielkanocy. Nadal przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Ta moc uzdalnia nas do kochania innych i tworzenia z nimi autentycznej wspólnoty.
 2. Dzisiaj naszymi modlitwami,  przez wstawiennictwo św. Józefa Rzemieślnika, obejmujemy szczególnie osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia i z trudną sytuacją materialną.
 3. Od dzisiaj będziemy codziennie gromadzić się w naszej świątyni na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej o godz. 17:30. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo. Zapraszamy również dzieci na to piękne nabożeństwo. Pamiętajcie, że Matka Najświętsza często wybierała dzieci, aby im właśnie powierzać Boże orędzie dla całego świata wzywając do modlitwy o pokój dla świata.
 4. Przez cały maj będziemy oddawać cześć Maryi gromadząc się w naszej świątyni na nabożeństwie majowym o godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. Jutro, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.
 6. We wtorek, 3 maja, będziemy przeżywali Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Porządek Mszy św. w naszym kościele będzie niedzielny.Uroczyście ponowimy też Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.Wszystkie Msze św. będą sprawowane z modlitwami ku czci Chrystusa zmartwychwstałego.
 8. Grupa Modlitwy do Najdroższej Krwi Chrystusazaprasza w najbliższy pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17:00 na nabożeństwo połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w intencjach wynagradzających za grzechy nasze i całego świata oraz w intencji świętych powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie z naszej parafii.
 9. W pierwszy czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy także na specjalne nabożeństwo, podczas którego będziemy się modlić za kapłanów oraz o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne w naszej parafii.
 10. Spowiedź z racji pierwszego piątku, będzie w piątek od godz. 17:00 do 18:00.
 11. W pierwszą sobotę miesiąca czcicieli Matki Bożej zapraszamy na Mszę św. poranną o godz. 7:00 i na nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi  Po nim odbędzie się spotkanie Róż Różańcowych i zmiana tajemnic różańcowych.
 12. Spowiedź dla dzieci przed Pierwszą Komunią Świętą i ich bliskich odbędzie się o godz. 15:00 (SP nr 4) i o godz. 16:00 (SP5).
 13. Za tydzień, 8 maja, nasza parafia będzie przeżywała uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. W związku z tym porządek Mszy św. będzie zmieniony: 6:30, 7:30, 8:30, 10:00 (I Komunia Święta), 12:00, 13:15, 15:00 i 18:00. Prosimy o modlitwę za dzieci, które po raz pierwszy przystąpią do stołu Pańskiego. Niech ich serca wypełni wiara i miłość do Jezusa obecnego w Eucharystii.
 14. Za dwa tygodnie – 15maja o godz. 15:00 – dzieci klas IV będą przeżywały Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź dla nich będzie w czwartek, 12 maja od godz. 18:30 do 19:0 Próba, na którą przychodzą wszyscy uczniowie klas IV, odbędzie się również w czwartek ok. godz. 19:00. Obecność jest obowiązkowa.

Ostatnie wpisy