LEDNICA’ 2024 – NIESAMOWITA PRZYGODA.

IMG_2212
Nasza parafia po raz drugi zorganizowała wyjazd dla młodzieży na ogólnopolskie spotkanie młodych na Polach Lednickich. Do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu była zaproszona młodzież w wieku od 13 do 30 roku życia z całej Iławy i okolic. Łącznie w wyjeździe uczestniczyło 76 osób, co stanowiło najliczniejszą grupę z naszej diecezji. Ks. Kajetan organizował wyjazd głównie z myślą o młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Niestety, podobnie jak w zeszłym roku większość kandydatów wolała w inny sposób zorganizować czas zamiast współpracując z duszpasterzem pozwolić sobie przeżyć to niepowtarzalne wydarzenie. Ci jednak, którzy otworzyli się na zaproszenie, wzięli udział w pięknej przygodzie.
W tegorocznej Lednicy wzięło udział około 20 tyś. młodych ludzi z całej Polski i z zagranicy. Oprócz koncertów, spotkań z misjonarzami, uczestnicy mogli wziąć udział w licznych warsztatach, spotkać różnych znanych ludzi, którzy nie wstydzą się swojej wiary lecz przeciwnie, czerpią z niej wielką siłę do pracy na rzecz czynienia naszego świata lepszym.
Przede wszystkim jednak Lednica jest dla uczestników wielką szansą na doświadczenie Boga. Przede wszystkim w sakramentach spowiedzi i Eucharystii, które na Lednicy można przeżyć bardzo głęboko, o czym zaświadczają sami uczestnicy.
Spotkanie młodych jest wydarzeniem cyklicznym. Odbywa się co roku w pierwszą sobotę czerwca. W tym roku to wydarzenie zbiegło się z obchodami dnia dziecka. Jest dla mnie bardzo budującą postawą, że jeden z ojców kandydata do bierzmowania, postanowił pojechać na Lednicę razem ze swoim synem, by z nim w taki a nie inny sposób uczcić ten dzień. Za rok pierwsza sobota czerwca przypadnie na dzień 7 czerwca. Gorąco zapraszamy wszystkich młodych, oraz wspierających młodzież do współtworzenia kolejnego wyjazdu Lednicę. (xKJ)
Świadectwa:
Amelia
” Wyjazd był dla mnie okazją do nawiązania nowych znajomości, na Lednicy miałam okazję porozmawiać z wieloma siostrami zakonnymi z różnych zgromadzeń, dzięki czemu mogłam posłuchać o ich codzienności. Sam wyjazd, nauczył mnie jeszcze większej otwartości na bliźnich i był miło spędzonym czasem z fajnymi osobami.”
Michalina:
„Tegoroczne spotkanie było piękną okazją by doświadczyć niezwykłego bogactwa liturgii i muzyki. Nowym doświadczeniem był dla mnie udział w tak wielkim, katolickim wydarzeniu. Zaproszono bardzo trafionych gości. Miło było spędzić czas także ze znajomymi. Rozmawiałam z kilkoma siostrami zakonnymi. Jestem wdzięczna, że mimo trudności mogłam znów powrócić do domu przy Jezusie.”
Przemek:
„Lednica2000 to coroczne spotkanie młodego Kościoła na Polach Lednickich. W czasie wydarzenia można wziąć udział w najróżniejszych warsztatach. Jest także namiot adoracji, w którym jest wystawiony Najświętszy Sakrament. Obok tego namiotu zawsze jest mnóstwo księży gotowych wysłuchać spowiedzi. W bardzo bogatym i różnorodnym programie wydarzenia, najbardziej dotknęła mnie spowiedź i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Trzymając palącą się świeczkę i wyznając wiarę naszła mnie refleksja, że chrzest nie jest wydarzeniem z zamierzchłej przeszłości, ale łaską, która cały czas we mnie trwa i działa.”

Ostatnie wpisy