NAJKRÓTSZY BIAŁY TYDZIEŃ

IMG-20200628-WA0002

Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, no array or string given in /home/mstudiom/domains/bratalbert.ilawa.pl/public_html/wp-content/plugins/skaut-google-drive-gallery/class-api-client.php on line 213

W tym roku, z powodu panującej epidemii koronawirusa, Biały Tydzień tak naprawdę został skrócony do trzech dni. Ze względów bezpieczeństwa dzieci z „Czwórki” po Pierwszej Komunii Świętej przyszły w tygodniu na Mszę św. tylko raz – w poniedziałek. Tego dnia otrzymały pamiątki, a fotograf zrobił im pamiątkowe zdjęcia klasowe.

  Wyjątkowo dzieci również nie miały w tym roku możliwości uczestniczenia w procesji Bożego Ciała. Chcąc im chociaż w niewielkim stopniu to wynagrodzić, ks. proboszcz zaprosił je na jeszcze jedną Mszę św., na którą mogły przyjść w swoich strojach komunijnych. 28 czerwca o godz. 15:00 zasiadły jeszcze raz w udekorowanych ławkach mogąc znów poczuć radosny nastrój Pierwszej Komunii Świętej i przyjąć Pana Jezusa do swoich serc.

W czasie kazania ks. Marian Florek jeszcze raz przypomniał dzieciom, że sakrament pokuty jest spotkaniem z miłosiernym Bogiem i że zawsze mogą do Niego powrócić, gdy okażą mu brak miłości schodząc  z drogi Jego przykazań. Zaprosił je do kościoła św. Brata Alberta, w którym wiele z nich przyjęło chrzest święty, aby zawsze przychodziły tu  na spotkanie z Panem Jezusem, który pragnie umacniać je swoim Ciałem w Komunii św. i przebacza im grzechy w sakramencie pokuty.

Ta ostatnia przed wakacjami Msza św. była okazją, by podziękować  dobremu Bogu za dar Komunii Świętej. Przecież nie tak dawno stała ona pod wielkim znakiem zapytania. On jednak w swojej łaskawości sprawił, iż reżim sanitarny został na tyle złagodzony, że upragniona uroczystość mogła się odbyć. Zasługą zaś ks. proboszcza była odważna i szybka decyzja ustalenia terminu, który został zaproponowany rodzicom.

 

 Iwona Grubalska

Muzyka do filmu: Paweł Bębenek, Hymn na cześć Eucharystii.

Ostatnie wpisy

„Małżeński Weekend”

Nasza parafia św. Brata Alberta wraz z duszpasterstwem rodzin i wspólnotą „Mężczyźni św. Józefa,  w dn. 21-22 kwietnia zaprosiła małżonków na „Małżeński Weekend”. Gościem specjalnym