Ogłoszenia -10 stycznia 2021 r. Niedziela Chrztu Pańskiego

  1. Dzisiejsze święto to również święto epifanii, czyli objawienia się Boga. To uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Pana Jezusa. Wydarzenia nad Jordanem to także zapowiedź naszego chrztu, podczas którego każdy z nas stał się umiłowanym dzieckiem Boga. Na początku dzisiejszych Mszy świętych błogosławimy wodę, by przypomnieć moment naszego chrztu i uświadomić sobie jego wartość i znaczenie. Pobłogosławioną wodę będzie można zabrać do naszych domów, by je pokropić.
  2. Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. My jednak przedłużymy okres śpiewania kolęd, zgodnie z dawną polską tradycją, do święta Ofiarowania Pańskiego, czyli do 2 lutego. Będziemy je śpiewać podczas liturgii. Do 2 lutego w naszej świątyni pozostanie również bożonarodzeniowa szopka.
  3. W środę, 13 stycznia, zgodnie z tradycją, będziemy modlić się do Boga za pośrednictwem Matki Bożej Fatimskiej. Porządek nabożeństw wieczornych będzie następujący:

17:30 – Różaniec fatimski,

18:00 – Msza św.,

19:00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja,

20:30 – Apel Jasnogórski.

  1. W następną niedzielę, 17 stycznia, rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  2. Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan jest poprzedzony Dniem Dialogu Chrześcijańsko – Żydowskiego (16 stycznia). Jest on okazją do lepszego zrozumienia naszych korzeni, prośby do Boga o wzajemne przebaczenie krzywd oraz współpracy prowadzącej do wzajemnego zrozumienia i poznania.
  3. Ofiary złożone na tacę w następną niedzielę będą przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu.
  4. Składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa solenizantom
    i jubilatom stycznia. Zmarłych ostatnio parafian polecamy Bożemu miłosierdziu.

Ostatnie wpisy

MAŁŻEŃSKI WEEKEND 21 i 22 kwietnia.

W najbliższą sobotę oraz niedzielę, 21 i 22 kwietnia, zapraszamy małżonków na „MAŁŻEŃSKI WEEKEND”.  Gościem będzie dr hab. teologii biblijnej i pastoralnej, rekolekcjonista, autor wielu

Ogłoszenia Duszpasterskie 14.04.24 r.

14 kwietnia 2024 r. – III niedziela Wielkanocy NIEDZIELA BIBLIJNA Dziś jest trzecia niedziela Wielkanocy. Nadal przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Ta