Ogłoszenia -10 stycznia 2021 r. Niedziela Chrztu Pańskiego

Ogłoszenia w parafii p.w. św. Brata Alberta w Iławie
  1. Dzisiejsze święto to również święto epifanii, czyli objawienia się Boga. To uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Pana Jezusa. Wydarzenia nad Jordanem to także zapowiedź naszego chrztu, podczas którego każdy z nas stał się umiłowanym dzieckiem Boga. Na początku dzisiejszych Mszy świętych błogosławimy wodę, by przypomnieć moment naszego chrztu i uświadomić sobie jego wartość i znaczenie. Pobłogosławioną wodę będzie można zabrać do naszych domów, by je pokropić.
  2. Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. My jednak przedłużymy okres śpiewania kolęd, zgodnie z dawną polską tradycją, do święta Ofiarowania Pańskiego, czyli do 2 lutego. Będziemy je śpiewać podczas liturgii. Do 2 lutego w naszej świątyni pozostanie również bożonarodzeniowa szopka.
  3. W środę, 13 stycznia, zgodnie z tradycją, będziemy modlić się do Boga za pośrednictwem Matki Bożej Fatimskiej. Porządek nabożeństw wieczornych będzie następujący:

17:30 – Różaniec fatimski,

18:00 – Msza św.,

19:00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja,

20:30 – Apel Jasnogórski.

  1. W następną niedzielę, 17 stycznia, rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  2. Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan jest poprzedzony Dniem Dialogu Chrześcijańsko – Żydowskiego (16 stycznia). Jest on okazją do lepszego zrozumienia naszych korzeni, prośby do Boga o wzajemne przebaczenie krzywd oraz współpracy prowadzącej do wzajemnego zrozumienia i poznania.
  3. Ofiary złożone na tacę w następną niedzielę będą przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu.
  4. Składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa solenizantom
    i jubilatom stycznia. Zmarłych ostatnio parafian polecamy Bożemu miłosierdziu.

Ostatnie wpisy