Ogłoszenia – 17 stycznia 2021 r. II niedziela zwykła

  1. Dzisiejsza Ewangelia ukazuje nam entuzjazm uczniów po spotkaniu z Jezusem, bo przebywanie z Nim przemienia każdego człowieka. Prośmy dzisiaj Jezusa, by pociągał nas do siebie, rozmiłował w sobie i rozbudził pragnienie Jego bliskości i prawdziwej przyjaźni.
  2. Dzisiaj obchodzimy Dzień Judaizmu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o narodzie izraelskim, z którym łączy nas postać Abrahama i innych patriarchów Starego Testamentu, a przede wszystkim księga Pisma Świętego.
  3. Od jutra do 25 stycznia trwać będzie Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. O jedność wśród uczniów i wyznawców modlił się Pan Jezus przed swoją męką i śmiercią. Niech ta modlitwa nieustannie trwa, bo podziały wśród chrześcijan to rana, która boli i osłabia świadectwo naszej wiary. Zachęcamy do indywidualnej i wspólnotowej modlitwy z naszymi braćmi i siostrami wyznającymi wiarę w Pana Jezusa w różnych miejscach i świątyniach naszej diecezji.
  4. Zgodnie z zapowiedzią dzisiejsze ofiary złożone na tacę są przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu.
  5. W czwartek będziemy obchodzić Dzień Babci, a w piątek Dzień Dziadka. Pamiętajmy w tych dniach o naszych czcigodnych seniorach, także tych, którzy odeszli już do Pana.
  6. 22 stycznia przypada 158. rocznica wybuchu powstania styczniowego. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy walczyli o niepodległość naszej Ojczyzny.
  7. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim rodzinom, które złożyły ofiarę na fundusz kolędowy czy to w kopercie na tacę, czy osobiście w kancelarii parafialnej lub też na konto parafialne.
  8. Składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia. Chorych i cierpiących obejmujemy swoją modlitwą, a zmarłych w ostatnich dniach parafian polecamy Bożemu miłosierdziu.

Ostatnie wpisy

„Biały tydzień” /video/

W naszej parafii trwa „biały tydzień” dzieci pierwszokomunijnych. Piękną tradycją w naszym kościele jest to, że dziewczęta i chłopcy, którzy przyjęli w Uroczystość Wniebowstąpienia pierwszą