Ogłoszenia – 24 stycznia 2021 r. – III niedziela zwykła

  1. Dzisiaj obchodzimy w całym Kościele, z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka, Niedzielę Słowa Bożego.  Papież pragnie, aby ten dzień był poświęcony celebracji, refleksji oraz rozszerzaniu Słowa. Przypomina nam także, że związek między Zmartwychwstałym Panem, wspólnotą wierzących i Pismem Świętym jest niezbędny dla każdego chrześcijanina.
  2. Zachęcamy dzisiaj do wspólnego, rodzinnego lub indywidualnego czytania Pisma Świętego. Niech ta niedziela będzie dla naszych rodzin i dla każdego z nas dniem spotkania z żywym słowem Boga.
  3. Dobiega końca Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Jutrzejsze święto Nawrócenia Świętego Pawła, Apostoła Narodów, stanowi jego zwieńczenie. Zapraszamy w tym dniu na Msze św. do naszego parafialnego kościoła. Przede wszystkim pamiętajmy o modlitwie w intencji pełnego zjednoczenia chrześcijan i starajmy się budować jedność w naszych rodzinach i domach, wspólnotach, zakładach pracy, w naszym narodzie.
  4. We wtorek, w liturgiczne wspomnienie świętych biskupów: Tymoteusza i Tytusa, przeżywać będziemy Dzień Islamu. Módlmy się w intencji wyznawców tej religii, z którymi łączy nas postać ojca wiary – Abrahama. Prośmy szczególnie, aby religii nie wykorzystywano instrumentalnie i z jej powodu nie dochodziło do prześladowań, gwałtów i przemocy.
  5. W tym tygodniu będziemy przeżywać:  27 stycznia – wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa oraz Światowy Dzień Trędowatych i Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu, 28 stycznia – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła, 31 stycznia – wspomnienie św. Jana Bosko.

Ostatnie wpisy

„Biały tydzień” /video/

W naszej parafii trwa „biały tydzień” dzieci pierwszokomunijnych. Piękną tradycją w naszym kościele jest to, że dziewczęta i chłopcy, którzy przyjęli w Uroczystość Wniebowstąpienia pierwszą