Ogłoszenia – 31 stycznia 2021 r. IV niedziela zwykła

 1. Ojciec Święty Franciszek postanowił, że rok 2021 będzie obchodzony w Kościele powszechnym jako Rok św. Józefa. W 150. rocznicę ogłoszenia św. Józefa patronem Kościoła Papież przypomina nam postać Oblubieńca NMP i ogłasza Go patronem tego roku.
 2. W Liście Apostolskim  „Patris corde” („Ojcowskim sercem”) Papież – wielki czciciel św. Józefa – zwraca uwagę na ważne cechy opiekuna Jezusa. Nazywa go „ojcem czułym”, bo opiekował się małym Jezusem, „ojcem posłusznym”, zawsze gotowym pełnić wolę Bożą, „ojcem przyjmującym”, gotowym przyjąć od Boga to, co trudne, „ojcem – człowiekiem pracy”, uczciwie pracującym na utrzymanie rodziny”, czy wreszcie „cieniem ojca”, bo podjął odpowiedzialność i troskę o życie dziecka.
 3. W roku jubileuszowym, poświęconym św. Józefowi, zgodnie z dekretem Ks. Biskupa Jacka Jezierskiego, w każdą środę po Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,  będzie odmawiana w naszej świątyni Litania do św. Józefa.
 4. Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj po każdej Mszy św. można złożyć ofiarę na pomoc poszkodowanym Chorwatom. Zebrane środki finansowe zostaną przekazane Caritas Chorwacji. W końcu grudnia 2020 oraz w styczniu 2021 Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi.Spowodowało ono duże straty materialne i zniszczenia. Zginęli ludzie. Tysiące osób pozostało bez dachu nad głową. Za złożone ofiary już dzisiaj składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 5. W najbliższy wtorek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego. W naszej polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze św. w naszym kościele będą sprawowane o godz. 7:00, 10:00, 16:30 i 18:00. Na początku każdej Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa świec. Przynieśmy zatem ze sobą gromnice. Niech staną się one znakiem obecności Chrystusa – światłości świata. Zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej Bożej obecności i Opatrzności sobie nieustannie przypominać.
 6. W tym dniu  będziemy obchodzić Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy więc naszą modlitwą tych, którzy przez składane śluby zakonne czy inne zobowiązania pragną całkowicie ofiarować swoje życie Panu Bogu, żyjąc według rad ewangelicznych czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Ofiary złożone na tacę w święto Ofiarowania Pańskiego będą przeznaczone na wsparcie klasztorów klauzurowych w naszej diecezji: klasztor Karmelitanek Bosych i Klarysek od Wieczystej Adoracji w Elblągu.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy w  tym dniu na Mszę św. o godz. 18:00, podczas której w sposób szczególny będziemy się modlić za kapłanów oraz o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne w naszej parafii. Po Mszy św. będzie specjalne nabożeństwo w tej intencji.Grupa Modlitwy do Najdroższej Krwi Chrystusa zaprasza również tego dnia o godz. 17:15 na nabożeństwo połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w intencjach wynagradzających za grzechy nasze i całego świata oraz w intencji świętych powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie z naszej parafii.
 8. W tym tygodniu przypada również pierwszy piątek miesiąca– dzień, w którym oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W tym tygodniu spowiedź będzie codziennie od 17:30 do 18:00, a w piątek od 17:00 do 18:00.
 9. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy czcicieli Matki Bożej na Mszę św.
  i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi w pierwszą sobotę miesiąca
  o godz. 7:00 rano. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie Róż Różańcowych z ks. proboszczem i zmiana tajemnic różańcowych.
 10. Stolica Apostolska, w związku z Rokiem św. Józefa, udziela łaski odpustu zupełnego za:
 • półgodzinne rozważanie Modlitwy Pańskiej,
 • udział w dniu skupienia, które zawiera rozważanie o św. Józefie,
 • spełnienie uczynku miłosierdzia względem duszy lub ciała,
 • odmówienie części różańca w rodzinie lub przez narzeczonych,
 • codzienne powierzenie działalności (pracy) opiece św. Józefa,
 • modlitwę za wstawiennictwem św. Józefa za poszukujących pracy (bezrobotnych),
 • odmówienie Litanii do św. Józefa, Akatystulub innej modlitwy w intencji prześladowanych chrześcijan,
 • modlitwę do św. Józefa – w dniach: uroczystość św. Józefa (19 marca), wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika (1 maja) i w święto Świętej Rodziny,
 • odmówienie modlitwy za wstawiennictwem św. Józefa przez osoby starsze i chore, które nie mogą wyjść z domu. Dotyczy to również osób umierających.

Ostatnie wpisy

ZAPRASZAMY NA PIELGRZYMKĘ DO WŁOCH

Zapraszamy na samolotową pielgrzymkę do Włoch w dniach 5 – 11 czerwca 2025 r. Plan i szczegóły – na załączonych plakatach. Zapisy w biurze parafialnym