Ogłoszenia – 7 lutego 2021 r. – V niedziela zwykła

 1. Dziś na Eucharystii gromadzi nas Chrystus w piątą niedzielę w ciągu roku liturgicznego. Pamiętajmy, że nikt z nas, ani cała nasza wspólnota parafialna, nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Panem Bogiem bez Eucharystii. Dopiero karmiąc się prawdziwą Miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia. Częściej i uważniej wczytujmy się w objawienie Boże zawarte w Piśmie Świętym. Jednocześnie wsłuchujmy się w to, co mówi Kościół, którego zadaniem jest ciągłe przybliżanie nas do zbawienia.
 2. W środę podczas nowenny skierujemy nasze prośby do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, potem odmówimy Litanię do św. Józefa. Zwieńczeniem naszego modlitewnego spotkania będzie Eucharystia.
 3. W czwartek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała do modlitwy oraz pokuty. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy pielgrzymi z całego świata.
 4. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorego. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych. W tym dniu zapraszamy wszystkie osoby chore i w podeszłym wieku  na 2 specjalne Msze św. o godz. 10:00 i 16:30. Będą one sprawowane w intencji chorych i połączone z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Ze względu na obostrzenia sanitarne w tym roku rezygnujemy z indywidualnego namaszczenia chorych. Prosimy rodziny, sąsiadów i ludzi dobrej woli, aby pomogli osobom chorym i starszym przybyć na tę Mszę św.
 5. W sobotę, 13 lutego, zgodnie z tradycją, będziemy modlić się do Boga za pośrednictwem Matki Bożej Fatimskiej. Porządek nabożeństw wieczornych będzie następujący:
  17:30 – Różaniec fatimski,
  18:00 – Msza św.,
  19:00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja,
  20:30 – Apel Jasnogórski.
 6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim rodzinom, które złożyły ofiarę na fundusz kolędowy czy to w kopercie na tacę, czy osobiście w kancelarii parafialnej lub też na konto parafialne.

Ostatnie wpisy

„Biały tydzień” /video/

W naszej parafii trwa „biały tydzień” dzieci pierwszokomunijnych. Piękną tradycją w naszym kościele jest to, że dziewczęta i chłopcy, którzy przyjęli w Uroczystość Wniebowstąpienia pierwszą