Ogłoszenia – 14 lutego 2021 r. VI niedziela zwykła

  1. Dzisiaj rozpoczynamy w polskim  Kościele 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych. Zachęcamy do podjęcia dobrowolnej abstynencji od alkoholu i innych używek nie tylko w ciągu tego wyjątkowego tygodnia, ale także na dłuższy okres dla ratowania ludzi uzależnionych, zwłaszcza z naszej parafialnej wspólnoty.
  2. Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj po Mszy św. o godz. 10:30 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
  3. W tym tygodniu rozpoczniemy święty czas Wielkiego Postu. Zapraszamy  w Środę Popielcową na Msze św. z posypaniem naszych głów popiołem na znak pokuty. W tym roku zwiększamy ilość Mszy św. tego dnia, aby jak najwięcej osób w bezpieczny sposób mogło uczestniczyć w Eucharystii. W związku z tym w Środę Popielcową porządek Mszy św. będzie następujący: 7:00, 10:00, 12:00, 15:00, 16:30 i 18:00. Zachęcamy do podjęcia praktyk pokutnych w tym świętym czasie.
  4. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego obowiązującego wiernych między 18. a rozpoczęciem 60. roku życia (post ten polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz na spożyciu jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia). Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Przypominamy, że do postu ścisłego jesteśmy zobowiązani również w Wielki Piątek, a we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5.  Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres Wielkiego Postu to tzw. czas zakazany, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, tańców. Dotyczy to nie tylko imprez w miejscach publicznych, które w czasie pandemii są prawnie zakazane. Chrześcijanin w czasie Wielkiego Postu również nie organizuje i nie bierze udziału w zabawach organizowanych prywatnie. W ten sposób duchowo łączy się z męką i śmiercią naszego Zbawiciela, i z miłości do Niego powstrzymuje się od udziału w zabawach.
  6. Przez cały Wielki Post w każdy piątek zapraszamy do rozważania Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa. O godz. 16:30 będzie odprawiane nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci, natomiast o godz. 17:30 dla dorosłych. W każdą niedzielę o godz. 17:20 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali, które będzie połączone z kazaniem pasyjnym.
  7. W przyszłą niedzielę, 21 lutego, po Mszy św. o godz. 13:15 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania z drugiego roku przygotowań. Spotkanie odbędzie się w kościele.
  8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, w tym również na fundusz kolędowy.

Ostatnie wpisy