Ogłoszenia – 21 lutego 2021 r. – I niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia w parafii p.w. św. Brata Alberta w Iławie
  1. Co roku w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu czytamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Pan Jezus zwyciężył wszystkie szatańskie pokusy i chce nas nauczyć umiejętności ich przezwyciężania. Z Bożą pomocą sami możemy i powinniśmy odrzucać szatańskie podszepty. Niech wielkopostna pielgrzymka wiary umacnia nas w naszych zmaganiach ze złem.
  2. Wzbudźmy w sobie wielkie pragnienie owocnego i dobrego przeżycia tego czasu. Taką okazją są różne umartwienia czy wyrzeczenia bądź też dobre postanowienia. Warto to duchowe ćwiczenie podjąć.
  3. Nasze duchowe wielkopostne ćwiczenia wzmocni udział w nabożeństwach Drogi krzyżowej, które w naszym kościele będziemy odprawiali w piątki o godz. 16:30 dla dzieci, a o 17:30 dla dorosłych  oraz w Gorzkich żalach z kazaniem pasyjnym, odprawianych w każdą niedzielę o godz. 17:20.
  4. Za tydzień będziemy przeżywać niedzielę Ad gentes– dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Tego dnia, po każdej Mszy św., będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła – wolontariusze będą stać ze specjalnie przygotowanymi skarbonkami.
  5. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, w tym również na fundusz kolędowy.

Ostatnie wpisy

ZAPROSZENIE

WSPÓLNOTA MĘŻCZYZN ŚWIĘTEGO JÓZEFA W ROKU ŚWIĘTEGO JÓZEFA – PATRONA RODZINY. SERDECZNIE ZAPRASZA WSZYSTKICH PARAFIAN NA WSPÓLNĄ MODLITWĘ RÓŻAŃCOWĄ POŁĄCZONĄ Z APELEM JASNOGÓRSKIM W INTENCJI

Intencje mszalne 1 – 7 marca 2021 r.

1 marca – poniedziałek 7:00 + Za zmarłą Helenę Pszczolińską (greg.). 7:00 + Za zmarłego Krzysztofa Tomaszkiewicza (greg.). 18:00 + Za zmarłą żonę Jolantę Michalską