Ogłoszenia – 11 lipca 2021 r. XV niedziela zwykła

ogłoszenia
  1. Dla wielu z nas letnie miesiące to czas wypoczynku. Jest on konieczny – pozwala odzyskać siły wyczerpane całoroczną pracą i nabrać energii do wykonywania kolejnych życiowych zadań. Pamiętajmy w czasie wypoczynku o wzmocnieniu nie tylko sił fizycznych, ale i duchowych poprzez codzienną modlitwę, niedzielną Mszę św. i czytanie słowa Bożego.
  2. W piątek, 16 lipca, wspominać będziemy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XIII wieku. Właśnie na górze Karmel (północno-zachodni Izrael) duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek nowemu zakonowi – karmelitom.
  3. Zapraszamy do wzięcia udziału w XXIX Elbląskiej  Pielgrzymce Pieszej na Jasną Górę ( grupa Pomezania Iława)  w dniach od 28 lipca do 11 sierpnia.
  4. Obok figury Matki Bożej Fatimskiej jest umieszczona specjalna skrzynka, do której można składać prośby i podziękowania,  w intencji których pielgrzymi będą się modlić na pielgrzymim szlaku, i które zaniosą do Jasnogórskiej Pani.
  5. W następną niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na utrzymane Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu, w którym kształcą się nasi alumni.
  6.  Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje życzymy bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie w ich intencji. Zmarłym w ostatnim czasie parafianom pragniemy wypraszać dar życia wiecznego.

Ostatnie wpisy

Intencje Mszalne 04-10.12.2023

  4 grudnia – poniedziałek 7:00 + Za zmarłą Małgorzatę Kasprowicz (greg.). 7:00 + Za zmarłą Krystynę Bobkowską (greg.). 18:00 + Za zmarłych rodziców: Helenę