- Dla wielu z nas letnie miesiące to czas wypoczynku. Jest on konieczny – pozwala odzyskać siły wyczerpane całoroczną pracą i nabrać energii do wykonywania kolejnych życiowych zadań. Pamiętajmy w czasie wypoczynku o wzmocnieniu nie tylko sił fizycznych, ale i duchowych poprzez codzienną modlitwę, niedzielną Mszę św. i czytanie słowa Bożego.
- W piątek, 16 lipca, wspominać będziemy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XIII wieku. Właśnie na górze Karmel (północno-zachodni Izrael) duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek nowemu zakonowi – karmelitom.
- Zapraszamy do wzięcia udziału w XXIX Elbląskiej Pielgrzymce Pieszej na Jasną Górę ( grupa Pomezania Iława) w dniach od 28 lipca do 11 sierpnia.
- Obok figury Matki Bożej Fatimskiej jest umieszczona specjalna skrzynka, do której można składać prośby i podziękowania, w intencji których pielgrzymi będą się modlić na pielgrzymim szlaku, i które zaniosą do Jasnogórskiej Pani.
- W następną niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na utrzymane Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu, w którym kształcą się nasi alumni.
- Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje życzymy bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie w ich intencji. Zmarłym w ostatnim czasie parafianom pragniemy wypraszać dar życia wiecznego.
Ogłoszenia duszpasterskie 15.06.25 r. Uroczystość Trójcy Świętej.
15 czerwca 2025 r. UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej możemy poznać tylko dzięki objawieniu Bożemu. Jezus pouczył nas o Ojcu, o Sobie i Duchu