Ogłoszenia – 13 grudnia 2020 r.  III niedziela adwentu

 1. Trzecią niedzielę adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu św. Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się różowe szaty. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez papieży w Rzymie i rozdawania róż właśnie w tę radosną niedzielę.
 2. Dzisiaj, zgodnie z tradycją, zanosimy do Boga nasze modlitwy za pośrednictwem Matki Bożej Fatimskiej. Porządek nabożeństw wieczornych będzie następujący:
  17:30 – różaniec fatimski,
  18:00 – uroczysta Msza św.
  19:00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja,
  20:30 – Apel Jasnogórski.
 3. Trzeci tydzień adwentu to czas szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Codziennie będziemy polecać Panu Bogu rodziny naszej parafii, aby rozwijało się w nich życie wiary.
 4. W tym tygodniu w dalszym ciągu odprawiamy Msze św. roratnie, od poniedziałku do piątku o godz. 18:00, a w sobotę o godz. 7:00.
 5. Opłatek wigilijny, który jest już poświęcony, można nabywać dzisiaj po każdej Mszy św. oraz w dni powszednie w godz. 17:00 – 18:00 w kancelarii parafialnej. Można także nabyć  w cenie 6 zł świecę „Caritas” w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Ostatnie wpisy