Ogłoszenia – 20  grudnia 2020 r. – IV niedziela adwentu

 1. Do świąt Bożego Narodzenia naprawdę blisko. W czwartek Wigilia i kolejne świąteczne dni. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku, przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem. Przede wszystkim niech to będzie przeżycie religijne! Pamiętajmy, że to Bóg wkracza w naszą historię i przez to nadaje naszemu życiu wymiar Boży. Pamiętajmy, że Słowo, które stało się Ciałem, jest ciągle pośród nas, zamieszkało między nami na zawsze.
 2. Do środy włącznie zapraszamy na Msze św. roratnie o godz. 18:00.
 3. W czwartek, w Wigilię Bożego Narodzenia, nie będzie Mszy św. o godz. 18:00.
 4. W Wigilię Bożego Narodzenia, w godz. 12:00 – 13:00, będzie  można odebrać w naszym kościele Betlejemskie Światełko Pokoju, które przekazali nam iławscy harcerze. Przy odbiorze światełka istnieje możliwość wsparcia działalności harcerskiej na ziemiach iławskich poprzez ofiarę na statutowe działania harcerskie.
 5. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritas. Miejmy wrażliwe i otwarte serca. Wielu chciałoby usunąć z nich Pana Jezusa, a święta ograniczyć do rozrywki i stołu. Nie pozwólmy na to i swoją postawą ukazujmy prawdziwy sens tajemnicy Bożego wcielenia.
 6. Przypominamy, że w chrześcijańskim domu przed podzieleniem się opłatkiem należy przeczytać ewangeliczny opis Narodzenia Chrystusa i odmówić wspólnie modlitwę „Ojcze nasz”. Pod żadnym pozorem nie podawajmy na stół wigilijny alkoholu, a tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. Po zakończonym posiłku pozostańmy w rodzinnym gronie, by śpiewać kolędy, by wspólnie się radować z przyjścia Zbawiciela na świat.
 7. W tym duchu również przyjdźmy na pasterkę do naszej parafialnej świątyni. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana.  Aby jak najwięcej wiernych mogło wziąć w niej udział, odprawimy 3 pasterki: o godz. 20:00, 22:00 i 24:00. 
 8. Możliwość spowiedzi będzie jeszcze w poniedziałek, wtorek i środę rano o godz. 7:00 oraz wieczorem w godz. 16:00 – 18:00.
 9. Opłatek wigilijny pobłogosławiony w świątyni można jeszcze nabywać
  w kancelarii parafialnej w dniu dzisiejszym po każdej Mszy św., a od poniedziałku do środy w godz. 17:00 – 18:00.
 10. Porządek Mszy św. w Uroczystość Bożego Narodzenia będzie taki, jak w każdą niedzielę, czyli: 6:30, 7:30, 9:00, 10:30. 12:00, 13:15, 15:00, 16:30 i 18:00. W drugi dzień świąt porządek Mszy św. będzie również taki sam.
 11. Czas adwentu i okres po świętach Bożego Narodzenia to tradycyjnie czas kolędy w parafiach. Księża odwiedzają wówczas katolickie rodziny. Tym razem epidemia uniemożliwia wizyty i spotkania kolędowe. Wirus choroby przenosi się bowiem i zaraża kolejne osoby podczas odwiedzin i spotkań. Dlatego zgodnie ze wskazaniami Ks. Biskupa Jacka Jezierskiego, rezygnujemy z wizyty duszpasterskiej. Kierujemy się bowiem troską o bezpieczeństwo i zdrowie rodzin, zwłaszcza osób starszych, będących w grupie podwyższonego ryzyka, ale też troską o zdrowie księży.
  Ks. Biskup, w imieniu kapłanów posługujących w parafiach, zwraca się również z serdeczną prośbą do wszystkich wiernych o złożenie, o ile to możliwe,  rocznej ofiary, dotychczas składanej podczas wizyty duszpasterskiej, w kancelarii parafialnej, na tacę w kopercie  lub na konto parafii z dopiskiem „Kolęda”.

Ostatnie wpisy

ZAPRASZAMY NA PIELGRZYMKĘ DO WŁOCH

Zapraszamy na samolotową pielgrzymkę do Włoch w dniach 5 – 11 czerwca 2025 r. Plan i szczegóły – na załączonych plakatach. Zapisy w biurze parafialnym