Ogłoszenia – 14 czerwca 2020 r. – XI niedziela zwykła

  1. Dziś – jedenasta niedziela w ciągu roku, która w liturgii słowa przybliżyła nam tajemnice Królestwa Bożego. Zostaliśmy do niego włączeni przez sakrament chrztu, a dzisiaj naszym zadaniem jest troska o rozwój tego królestwa w nas i wokół nas.
  2. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Zachęcamy do udziału w Mszach św.. W czwartek, na zakończenie oktawy, przynosimy do błogosławieństwa wianki z kwiatów i ziół leczniczych. Będziemy prosić, aby Bóg swoją opieką otaczał pola, łąki, lasy, strzegł je przed zatruciem i zniszczeniem oraz pozwolił im wydać obfite owoce dla naszego dobra.
  3. Przez cały czerwiec oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Wszystkich czcicieli Bożego Serca zapraszamy na nabożeństwo, które odprawiamy codziennie po Mszy św. o godz. 18:00.
  4. W piątek, 19 czerwca, będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dzień ten jest także  Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Prosimy w tym dniu o modlitwy w naszych intencjach, aby Pan kształtował pasterzy na wzór swego Serca. Porządek Mszy św. w tym dniu będzie następujący: 7:00, 12:00 i 18:00.
  5. W najbliższą środę, 17 czerwca, nasza wspólnota parafialna będzie przeżywała uroczystość odpustową ku czci św. Brata Alberta Chmielowskiego. Zapraszamy wszystkich na uroczyste Msze św. odpustowe o godz. 7:00, 12:00 i 18:00.
  6. Za tydzień, 21 czerwca o godz. 10:15, nasza parafia będzie przeżywała uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Tego dnia przystąpią po raz pierwszy do Stołu Pańskiego uczniowie klas III ze Szkoły Podstawowej nr 4. Tydzień później swoją Pierwszą Komunię Święta będzie przeżywać część uczniów Szkoły Podstawowej nr 5. Polećmy ich Panu Bogu w swoich modlitwach.  Niech ich serca wypełni wiara i miłość do Jezusa obecnego w Eucharystii. Prośmy też o bezpieczny przebieg tych uroczystości.
  7. Spowiedź dla dzieci oraz ich bliskich przed Pierwszą Komunią Świętą będzie w sobotę, 20 czerwca, o godz. 14:00.

Ostatnie wpisy