Ogłoszenia – 7 czerwca 2020 Uroczystość Trójcy Świętej XIII Dzień Dziękczynienia

 1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę z tego, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego.
 2. Z inicjatywy metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności.
 3. W najbliższy czwartek, 11 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii i prosić Chrystusa o błogosławieństwo oraz o pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu.
 4. Wobec obowiązujących dziś przepisów sanitarnych organizacja uroczystości Bożego Ciała w tradycyjnej formie jest dziś niemożliwa. Nie będzie procesji, nie zbudujemy czterech ołtarzy. Dlatego w dniu uroczystości będzie porządek niedzielny Mszy św. Błogosławieństwa końcowego Najświętszym Sakramentem będziemy udzielać po każdej Mszy św.
 5. Przez cały czerwiec oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Wszystkich czcicieli Bożego Serca zapraszamy na nabożeństwo, które odprawiamy codziennie po Mszy św. o godz. 18:00, w niedzielę o godz. 17:30.
 6. W sobotę, 13 czerwca, będziemy zanosić modlitwy do Boga za pośrednictwem Matki Bożej Fatimskiej. Porządek Mszy św. w tym dniu będzie następujący:
  17:30 – Różaniec fatimski,
  18:00 – Uroczysta Msza św. z kazaniem fatimskim,
  18:50 – Nabożeństwo czerwcowe,
  19:00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu,
  20:30 – Apel Jasnogórski.
 7. Również w sobotę, 13 czerwca, przeżywamy liturgiczne wspomnienie św. Antoniego z Padwy, jednego z najbardziej popularnych świętych, często wzywanego, gdy szukamy zagubionych rzeczy. Pamiętajmy, że możemy go też prosić, by pomógł nam odnaleźć coś naprawdę ważnego – zagubione drogi do Boga. Wszystkim Antonim składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.
 8. Za dwa tygodnie, 21 czerwca, i za trzy tygodnie, 28 czerwca, nasza parafia będzie przeżywała uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Już dziś prosimy o modlitwę za dzieci, które po raz pierwszy przystąpią do stołu Pańskiego. Niech ich serca wypełni wiara i miłość do Jezusa obecnego w Eucharystii. Prośmy też o bezpieczny przebieg tych uroczystości.

Ostatnie wpisy

MAŁŻEŃSKI WEEKEND 21 i 22 kwietnia.

W najbliższą sobotę oraz niedzielę, 21 i 22 kwietnia, zapraszamy małżonków na „MAŁŻEŃSKI WEEKEND”.  Gościem będzie dr hab. teologii biblijnej i pastoralnej, rekolekcjonista, autor wielu

Ogłoszenia Duszpasterskie 14.04.24 r.

14 kwietnia 2024 r. – III niedziela Wielkanocy NIEDZIELA BIBLIJNA Dziś jest trzecia niedziela Wielkanocy. Nadal przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Ta