Ogłoszenia – 31 maja 2020 r. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 

 1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy. Kościół modli się: „Panie, nasz Boże, spraw, aby zgodnie z obietnicą Twojego Syna Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnice Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. On umacnia to co słabe, prostuje to co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. Nie lękajmy się, On wszystkiego nas nauczy. Tylko otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.
 2. Dzisiaj o godz. 13:15 odbędzie się w naszym kościele Msza św. w intencji życia i rodzin z dekanatów iławskich. Uroczystość ta ma miejsce w dniu, w którym wcześniej zaplanowano VI Marsz dla Życia i Rodziny, który z wiadomych powodów nie odbędzie się. Po Mszy św. kapłani pobłogosławią matki i rodziny oczekujące dziecka, a współorganizatorzy inicjatywy wręczą im upominki. Po Mszy św. podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu będzie miało miejsce zawierzenie iławskich rodzin Matce Bożej.
  Przez całą niedzielę w kościele są eksponowane dwie wystawy: o świętości
  życia oraz o miłości w rodzinie.
  Po zakończeniu uroczystości chętni uczestnicy będą mogli przejechać samochodem (trasą marszu) do kościoła św. Andrzej Boboli, gdzie  na zakończenie zostaną pobłogosławieni relikwiami św. Jana Pawła II.
  Serdecznie zapraszają iławskie parafie oraz sztab organizacyjny Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny.
 3. Jutro, w poniedziałek, 1 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Podczas Soboru Watykańskiego II biskupi polscy złożyli prośbę o ogłoszenie Najświętszej Maryi Panny Matką Kościoła i oddanie całej ludzkości Jej Macierzyńskiemu Sercu. Papież Święty Paweł VI ogłosił Maryję Matką Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia i w Kościele. Msze św. w dniu jutrzejszym będą odprawione o godz. 7:00, 10:00, 12:00  i 18:00.
 4. Jutro obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Módlmy się tego dnia o czyste i dobre serca dla dzieci, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.
 5. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie po Mszy św. wieczornej o godz. 18:00 będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości.
 6. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz na wieczorną Eucharystię o godz. 18:00.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Uczcijmy te dni przez przyjęcie Komunii św. i udział w nabożeństwach.
 8. W czwartek, 4 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów i kleryków naszej diecezji, którzy przygotowują się do kapłaństwa.
 9. Grupa Modlitwy do Najdroższej Krwi Chrystusa zaprasza w najbliższy pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17:15 na nabożeństwo połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w intencjach wynagradzających za grzechy nasze i całego świata oraz w intencji świętych powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie z naszej parafii.
 10. W pierwszy czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy także na specjalne nabożeństwo, podczas którego będziemy się modlić za kapłanów oraz o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne w naszej parafii.
 11. Spowiedź z racji pierwszego piątku będzie w piątek od godz. 17:00 do 18:00.
 12. Czcicieli Matki Bożej zapraszamy w pierwszą sobotę czerwca na Mszę św. i nabożeństwo do Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 7:00. Po Eucharystii będzie zmiana tajemnic różańcowych.
 13. W sobotę przypada też 10. rocznica uroczystej beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki. Przez wstawiennictwo tego polskiego błogosławionego będziemy prosili o sprawiedliwość społeczną w naszej Ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem.
 14. W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Jednocześnie będzie to doroczny Dzień Dziękczynienia.

W tym tygodniu patronują nam:

 • 3 VI – św. Karol Lwanga i jego towarzysze (†1886), męczennicy z Ugandy w Afryce, którzy oddali życie dla Chrystusa,
 • 5 VI – św. Bonifacy (673-754), biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec.

Ostatnie wpisy