Ogłoszenia – 14 marca 2021 r. IV niedziela Wielkiego Postu

 1. Dzisiaj czwarta niedziela Wielkiego Postu nazywana niedzielą Laetare. Połowa trudu i umartwienia wielkopostnego minęła, szybko zbliża się Wielkanoc z obfitością łask płynących z chrztu św. i Eucharystii. Dlatego teksty dzisiejszej Mszy świętej tchną radością. Kościół święty, nowa Jerozolima, cieszy się obfitością dóbr nadprzyrodzonych, którymi obdarza swe dzieci. W średniowieczu nazwano dzisiejszą niedzielę niedzielą róż, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami róży. Do dzisiaj Ojciec święty poświęca w tę niedzielę złotą różę, którą ofiarowuje osobie zasłużonej dla Kościoła.
 2. Warto dzisiaj zrobić pewne podsumowanie i zastanowić się, czy nastąpił rozwój na drodze mojego nawrócenia i przemiany oraz podjąć jeszcze większy wysiłek, by dobrze wykorzystać przeżywany okres liturgiczny.
 3.  W piątek, 19 marca, przypada Uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła. Z racji obchodzonego w tym roku w Kościele powszechnym ROKU ŚWIĘTEGO JÓZEFA, w naszej parafii będą odprawione uroczyste Msze św. z kazaniem o godz. 7:00, 10:00 i 18:00.
 4. W ramach przygotowania duchowego do tej uroczystości w naszej świątyni od 10 do 18 marca po Mszy św. wieczornej odmawiamy nowennę do św. Józefa. „Niech zatem św. Józef wspomaga nas i uczy, abyśmy przeżywając trudności naszych czasów nie wątpili w obecność Boga w naszym życiu i w Nim swą ufność pokładając, troszczyli się o największy skarb naszej wiary, którym są Jezus i Maryja, Jego Matka” – takimi słowami zachęca nas do wpatrywania się w osobę św. Józefa Prymas Polski Wojciech Polak. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. Zapraszamy również do udziału w nabożeństwach wielkopostnych – w Gorzkich Żalach, które śpiewamy w każdą niedzielę o godz. 17:20 i wsłuchujemy się w rozważania pasyjne oraz w Drodze Krzyżowej w każdy piątek dla dzieci o godz. 16:30, dla dorosłych o godz. 17:30.
 6. 25 marca będziemy obchodzić Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.  Tego dnia, podczas wieczornej Eucharystii o godz. 18:00, będzie można podjąć Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, składając zobowiązanie codziennej modlitwy w intencji nienarodzonego dziecka i jego rodziców. W następną niedzielę, 21 marca, do „Albertówki” będzie dołączona ulotka informacyjna na ten temat.
 7. W zeszłym roku została założona Parafialna księga obrońców życia, do której będą wpisywane osoby podejmujące Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Dzieło to ma na celu budzenie naszej wrażliwości na sens i wartość życia ludzkiego od poczęcia aż do naturalnej śmierci.
 8. W następną niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu, w którym kształcą się nasi alumni. Za złożone ofiary składamy „Bóg zapłać”.
 9. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się, przy zachowaniu obostrzeń sanitarnych obowiązujących w czasie pandemii, w dniach 24 – 27 marca. W tym roku nie będzie jednak rekolekcji szkolnych. Godziny spotkań rekolekcyjnych podamy w następną niedzielę.
 10. W Wielkim Tygodniu do Grobu Bożego należy zakupić kwiaty, które będą naszym wspólnym darem wdzięczności Bogu za ofiarę, jaką złożył na krzyżu dla naszego zbawienia. Ofiary na kwiaty, tradycyjnie, jak co roku, można składać przez cały Wielki Post w kancelarii parafialnej, w kopertach na tacę oraz do skarbonek przy drzwiach wejściowych. Za złożone ofiary składamy „Bóg zapłać”.
 11. Składamy również serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii, w tym również na fundusz kolędowy.

Ostatnie wpisy