Ogłoszenia – 23 sierpnia 2020 r. XXI niedziela zwykła

  1. Dzisiaj, zgodnie z zapowiedzią, nasza parafia włącza się w pomoc Caritas Polska  dla pogrążonych w żałobie mieszkańców Bejrutu. 4 sierpnia w stolicy Libanu w wyniku potężnej eksplozji został zniszczony port, wiele ulic i budynków.  Ponad 6000 osób zostało rannych, a co najmniej 220 zginęło. Setki tysięcy ludzi straciło swoje domy. Pospieszmy z pomocą materialną i modlitewną naszym braciom w Bejrucie. Dzisiaj, po każdej Mszy św. przed naszą świątynią można składać ofiary na ten cel do specjalnych skrzynek. Środki ze zbiórki  przeznaczone będą w pierwszej kolejności na żywność dla osób z dzielnic, które zostały doszczętnie zniszczone, pomoc medyczną ofiarom oraz sprzątanie ulic.
  2. W środę, 26 sierpnia, będziemy oddawać cześć Najświętszej Maryi Pannie Częstochowskiej. Można powiedzieć, że jest to bardzo polskie święto. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał św. Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”. Porządek Mszy św. w ten uroczysty dzień w naszej parafii będzie świąteczny: 7:00, 10:00, 16:30 i 18:00.
  3. Jutro, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto św. Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł on Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską. Przez jego wstawiennictwo podczas wieczornej Mszy św. będziemy prosić o wzrost i umocnienie Chrystusowego Kościoła na terenach misyjnych.
  4. W sobotę, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo św. Jana Chrzciciela. Jest to drugie wspomnienie w kalendarzu liturgicznym tego świętego po czerwcowej uroczystości jego narodzenia (24 VI). Za swoją bezkompromisową postawę Jan Chrzciciel, podobnie jak inni prorocy, a później Apostołowie, zapłacił najwyższą cenę. Tego dnia podczas Mszy św. o godz. 7:00 i 18:00 będziemy prosić go o ład moralny w naszych rodzinach, wspólnotach i w całym naszym narodzie.

Ostatnie wpisy

„Biały tydzień” /video/

W naszej parafii trwa „biały tydzień” dzieci pierwszokomunijnych. Piękną tradycją w naszym kościele jest to, że dziewczęta i chłopcy, którzy przyjęli w Uroczystość Wniebowstąpienia pierwszą