Ogłoszenia – 30 sierpnia 2020 r. XXII niedziela zwykła

  1. W najbliższy wtorek będziemy obchodzić 81. rocznicę wybuchu największego światowego konfliktu, jakim była II wojna światowa. Przypomina nam ona z jednej strony o bohaterstwie i cierpieniu naszych rodaków, a z drugiej strony    obowiązku zabiegania o jedność i pokój w naszej Ojczyźnie. Warto dziś przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju!”  Prośmy więc Chrystusa – Księcia Pokoju, aby nasze dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a nasza Ojczyzna uniknęła okrucieństwa wojny.
  2. Również we wtorek, 1 września, dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny, szczególny ze względu na jego przebieg w czasie epidemii. Dziękujmy Bogu, że dzieci mogą wrócić do szkoły, a jednocześnie módlmy się o to, by Pan Bóg uchronił dzieci i młodzież oraz nauczycieli przed zarażeniem koronawirusem. Zatroszczmy się tym bardziej, by ten nowy rok szkolny rozpocząć w imię Boże. Zapraszamy najmłodszych parafian, ich rodziców, nauczycieli i katechetów na Eucharystię o godz. 18:00, podczas której  podziękujemy za piękne, szczęśliwe wakacje oraz poprosimy o potrzebne łaski, szczególnie zdrowie i dary Ducha Świętego w nowym roku pracy. W sposób szczególny zapraszamy na tę Mszę św. pierwszoklasistów, którym poświęcimy tornistry.
  3. Przy tej okazji przypominamy rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie, także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców. Podczas sakramentalnego ślubowania oraz w czasie chrztu dziecka małżonkowie zobowiązali się do katolickiego wychowania potomstwa. W najbliższych dniach będziemy modlić się o to, aby wszyscy rodzice temu podołali.
  4. Od wtorku, 1 września, w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 12:00. Ze względu na rozpoczynający się  rok szkolny kapłani w godzinach przedpołudniowych będą mieć katechezę w szkole.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Naszą modlitwę w najbliższy czwartek podczas Mszy św. o godz. 18:00 i nabożeństwa ofiarujemy za powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania. Grupa Modlitwy do Najdroższej Krwi Chrystusa zaprasza również tego dnia o godz. 17:15 na nabożeństwo połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w intencjach wynagradzających za grzechy nasze i całego świata oraz w intencji świętych powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie z naszej parafii.
  6. W pierwszy piątek  zapraszamy na Mszę św. wotywną o Bożym Sercu, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Adorację Najświętszego Sakramentu. Będzie też możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania codziennie od 17:30 do 18:00, a w piątek od 17:00 do 18:00.
  7.  W sobotę zapraszamy czcicieli Matki Bożej na Mszę św. o godz. 7:00 i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie Róż Różańcowych i zmiana tajemnic różańcowych.

Ostatnie wpisy

„Biały tydzień” /video/

W naszej parafii trwa „biały tydzień” dzieci pierwszokomunijnych. Piękną tradycją w naszym kościele jest to, że dziewczęta i chłopcy, którzy przyjęli w Uroczystość Wniebowstąpienia pierwszą