Ogłoszenia – 13 września 2020 r. XXIV niedziela zwykła

  1.  Dzisiejsza Ewangelia daje nam odpowiedź na pytanie: Co zrobić, gdy jesteśmy skrzywdzeni, obrażani, podeptani, obmówieni? Jezus wzywa nas, byśmy zawsze wszystkim i wszystko przebaczali.
  2. Dzisiaj kolejny dzień fatimski. Zapraszamy po południu do wspólnej modlitwy. Porządek nabożeństw popołudniowych i wieczornych będzie tradycyjny: 17:30 – różaniec fatimski, 18:00 – Msza św. z kazaniem, po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu, a na zakończenie Apel Jasnogórski o godz. 20:30.
  3. W następną niedzielę, 20 września, o godz. 10:15 nasza parafia będzie przeżywała uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. W tym roku, ze względu na epidemię,  uroczystość ta odbywa się w trzech grupach. Za tydzień po raz pierwszy do stołu Pańskiego przystąpi ostatnia grupa licząca 19 dzieci. Prosimy o modlitwę w ich intencji.
  4. Jutro, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża, na którym umarł i dokonał zbawienia świata nasz Pan Jezus Chrystus. W czasach, kiedy symbole naszej wiary są znieważane, miejmy odwagę przyznać się, że jesteśmy chrześcijanami przez pobożne czynienie tego znaku, gdy przechodzimy obok kościoła czy przez okazywanie szacunku przydrożnym kapliczkom i krzyżom.
  5. W czwartek, 17 września, przypada 81. rocznica sowieckiej agresji na Polskę. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pomordowanych na Wschodzie, o ofiarach Golgoty Wschodu. Prośmy także, by trudne i nierozwiązane dotąd kwestie wspólnych dziejów polsko-rosyjskich mogły doczekać się sprawiedliwego i zgodnego z historyczną prawdą rozstrzygnięcia.
  6.  W piątek, 18 września, przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Podczas Eucharystii o godz. 18:00, przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki, będziemy prosili Pana Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła. Zapraszamy nie tylko dzieci i młodzież, ale także rodziców, nauczycieli i wychowawców.
  7. W następną  niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu.
  8. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia zdrowia i wielu Bożych łask. O dar miłosierdzia i życia wiecznego pomódlmy się dla  zmarłych w tym tygodniu parafian.

Ostatnie wpisy