Ogłoszenia – 20 września 2020 r. XXV niedziela zwykła

  1.  Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie.
  2. Trwa rok szkolny i katechetyczny. Prosimy, aby dla dzieci, młodzieży, ale i rodziców, katechetów i wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcam też, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej komunii z Bogiem.
  3. Dzisiaj o godz. 10:15 nasza parafia będzie przeżywać uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. W tym roku, ze względu na epidemię,  uroczystość ta odbywa się w trzech grupach. Dzisiaj po raz pierwszy do stołu Pańskiego przystąpi ostatnia grupa licząca 19 dzieci. Prosimy o modlitwę w ich intencji.
  4. Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w Mszach św. z ich udziałem w każdą niedzielę o godz. 10:30. Przychodźcie, drogie dzieci, na spotkanie z Waszym najlepszym Przyjacielem, jakim jest Pan Jezus!
  5. Za tydzień, 27 września, po Mszy  św. o godz. 10:30 odbędzie się pierwsze spotkanie z rodzicami uczniów klas III na temat Pierwszej Komunii Świętej.
  6. Zgodnie z zapowiedzią dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu, w którym kształcą się nasi alumni. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  7. W poniedziałek, 21 września, obchodzimy święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo módlmy się o to, abyśmy jak on, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim. Podczas Eucharystii będziemy dziękować Bogu za dar naszego powołania do wspólnoty Kościoła.
  8. W środę przypada liturgiczne wspomnienie św. Ojca Pio, który z najwyższą czcią pochylał się nad Eucharystią i nad wszystko kochał Matkę Najświętszą.
  9. Serdecznie pozdrawiamy solenizantów i jubilatów tygodnia, przekazując słowa najlepszych życzeń. Dla ostatnio zmarłych Parafian pragniemy prosić o szczęście wieczne.

Ostatnie wpisy