Ogłoszenia – 4 października 2020 r. XXVII niedziela zwykła

  1. W każdej chwili życia jesteśmy zaproszeni, by pogłębiać naszą wiarę, nasze zaufanie wobec Boga. Dlatego tak jak Apostołowie z Ewangelii wołamy: „Panie, przymnóż nam wiary!”. To wołanie powtórzymy dzisiaj podczas nabożeństwa różańcowego o godz. 17:30, kiedy będziemy modlić się o silną, głęboką wiarę dla wszystkich parafian.
  2. Rozpoczął się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Papież Franciszek podkreśla, że otwiera ona nas na Pana Boga, pomaga przezwyciężyć egoizm i wnosi pokój w serca, w rodziny, w społeczeństwo i w świat, że to modlitwa, która wspiera nas w zmaganiach ze złem. Zachęceni tymi świadectwami weźmy do rąk różaniec
    i módlmy się, powierzając Panu Bogu naszą codzienność oraz rozważajmy tajemnice z życia Chrystusa i Jego Matki. Zapraszamy na wspólne różańcowe nabożeństwa
    o godz. 17:30 dorosłych, dzieci i młodzież.
  3. W środę, 7 października, przypada wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, ustanowione na pamiątkę wyproszonego przez modlitwę różańcową zwycięstwa floty chrześcijańskiej pod Lepanto w 1571 roku. Uświadamia to nam po raz kolejny wielką moc tej modlitwy, zatem nie zaniedbujmy jej.
  4. Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj po każdej Mszy św. dzieci i młodzież ze Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunami i panie z parafialnej Caritas będą zbierać ofiary na pomoc dla dzieci z najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  5. W przyszłą niedzielę, 11 października, już po raz dwudziesty, będziemy w całym kraju obchodzić Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus!”, czyli „Cały Twój”. Wydawać by się mogło, że znamy doskonale to wezwanie, widzieliśmy je wielokrotnie wraz z papieskim herbem św. Jana Pawła III. Warto jednak sięgać do głębi tych słów w życiu Papieża Polaka i w naszej duchowości. W Dzień Papieski od 20 lat wspieramy zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. W ten sposób budujemy żywy pomnik św. Janowi Pawłowi II. Młodzi przedstawiciele naszej parafii będą stać przy drzwiach kościoła ze specjalnymi skarbonkami. „Bóg zapłać” za składane ofiary.

Ostatnie wpisy