Ogłoszenia -11 października 2020 r. – 28. niedziela zwykła XX DZIEŃ PAPIESKI

 1. Pan Jezus oczekuje od nas wiary, bo tylko wtedy może dokonywać wielkich dzieł. Musimy zapytać samych siebie: czy dostrzegamy to Boże działanie
  w nas i czy jesteśmy Bogu wdzięczni za otrzymywane łaski? Można powiedzieć, że tego uczymy się przez całe życie.
 2. Dzisiaj, już po raz dwudziesty, obchodzimy w całym kraju Dzień Papieski. W tym roku przebiega on pod hasłem „Totus Tuus!”. Tego dnia wspieramy swoimi ofiarami zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek, dlatego przy drzwiach naszego kościoła czekają młodzi przedstawiciele naszej parafii ze specjalnymi skarbonkami. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 3. Październik to miesiąc modlitwy różańcowej. W niedalekim Gietrzwałdzie, jedynym miejscu w Polsce, gdzie objawiła się Matka Boża, rozbrzmiewa Jej wołanie: „Codziennie odmawiajcie różaniec!”. Wzbudźmy w sobie pragnienie umiłowania tej modlitwy. Niech pomoże nam w tym udział w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy każdego dnia o godz. 17:30.
 4. W najbliższy wtorek, 13 października, będziemy się modlić do Boga za pośrednictwem Matki Bożej Fatimskiej. Porządek nabożeństw wieczornych będzie następujący: 17:30 – Różaniec fatimski, 18:00 – Msza św., po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, a o 20:30 Apel Jasnogórski.
 5. W środę, 14 października, przypada Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach nie zapominajmy o tych, którzy trudzą się  przekazywaniem wiedzy i kształtowaniem postaw młodego pokolenia w naszym kraju. W ich intencji będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństwa różańcowego i wieczornej Eucharystii o godz. 18:00.
 6. W piątek, 16 października, sięgniemy pamięcią do wydarzeń sprzed 42 lat, gdy nasz Rodak, dziś już święty orędownik w niebie, Karol Wojtyła, został wybrany na Papieża i przyjął imię Jan Paweł II. Starajmy się wciąż na nowo odczytywać i rozważać dzieło życia oraz nauczanie Papieża Polaka.
 7. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. Przez cały listopad w naszej świątyni będzie odprawiany o godz. 17:30 różaniec w intencji zmarłych, których polecicie modlitwom Kościoła. Będzie także odprawiana o godz. 18:00 zbiorowa Msza św. w intencji zmarłych, których polecicie w tej Mszy św. Kartki wypominkowe oraz na Mszę św. znajdują się na stolikach przy głównym wyjściu z kościoła.   Można je składać w kancelarii parafialnej oraz w kopertach na tacę. W niedzielę można je także złożyć po każdej Mszy św. w kancelarii parafialnej.
 8. Przyszła niedziela, zgodnie z dekretem Stolicy Apostolskiej, jest Niedzielą Misyjną. W tym dniu  swoją modlitwą obejmiemy wszystkich kapłanów, zakonników i osoby świeckie pracujące na misjach. Po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary na potrzeby misji. Aktualnie posługuje na misjach 1883 polskich misjonarzy i misjonarek.  Przebywają oni w 99 krajach na 5 kontynentach.
 9. Solenizantom i jubilatom tygodnia przekazujemy najserdeczniejsze życzenia. Zmarłych ostatnio parafian polecamy dobroci i miłosierdziu Boga.

Ostatnie wpisy

„Biały tydzień” /video/

W naszej parafii trwa „biały tydzień” dzieci pierwszokomunijnych. Piękną tradycją w naszym kościele jest to, że dziewczęta i chłopcy, którzy przyjęli w Uroczystość Wniebowstąpienia pierwszą