Ogłoszenie – 18 października 2020 r. – 29. niedziela zwykła NIEDZIELA MISYJNA

  1. Pan Jezus w Ewangelii przypomina o tym, że powinniśmy wytrwale się modlić; że nasza modlitwa winna być ufna, żarliwa, pokorna, szczera, cierpliwa i wytrwała. Wierność modlitwie różańcowej − przesuwanie paciorków, powtarzanie tych samych zdań oraz rozważanie tajemnic naszego zbawienia może nam w tym pomóc.
  2. Dzisiaj, w trzecią niedzielę października, swoją modlitwą obejmujemy wszystkich kapłanów, zakonników i osoby świeckie pracujące na misjach. W tym roku, naznaczonym cierpieniami i wyzwaniami spowodowanymi przez pandemię Covid 19, obchody Światowego Dnia Misyjnego przebiegają pod hasłem, które znajdujemy w opisie powołania proroka Izajasza: „Oto ja, poślij mnie!” (Iz 6, 8). Oznaczają one również potwierdzenie, że modlitwa, refleksja i pomoc materialna z naszych ofiar są szansą na aktywne uczestnictwo w misji Jezusa w Jego Kościele. Miłość wyrażona w dzisiejszej zbiórce ma na celu wsparcie pracy misyjnej, prowadzonej przez Papieskie Dzieła Misyjne, aby wyjść naprzeciw duchowym i materialnym potrzebom narodów i Kościołów na całym świecie, dla zbawienia wszystkich. Po każdej Mszy św. zbieramy ofiary na potrzeby misji. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”
  3. Nasza misyjna dekoracja w prezbiterium uświadamia nam, że jesteśmy cząstką Kościoła powszechnego, ogarniającego wszystkie narody, rasy, cywilizacje i kultury zjednoczone Dobrą Nowiną. Przedstawia wizerunki Matki Bożej czczonej na wszystkich kontynentach, a kolory materiałów przypominają intencje żywego różańca misyjnego, w którym, jak pisał św. Jan Paweł II: „ Jeden dziesiątek – biały – jest za starą Europę, aby potrafiła na nowo odzyskać tą ewangelizacyjną moc, która dała początek tak wielu Kościołom; dziesiątek żółty jest za Azję, tryskającą życiem i młodością; dziesiątek zielony jest za Afrykę, udręczoną, lecz otwartą na Dobrą Nowinę; dziesiątek czerwony za Amerykę – będącą obietnicą nowych sił misyjnych; dziesiątek niebieski – za Australię i Oceanię, która oczekuje na większe rozpowszechnienie Ewangelii”.
  4. W tym tygodniu szczególnie zapraszamy każdego dnia o godz. 17:30 na nabożeństwo różańcowe w intencji misji i misjonarzy. Przez cały październik można składać ofiary na potrzeby misji do puszek znajdujących się przy wyjściu z kościoła. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  5. W czwartek, 22 października, Kościół w liturgii wspomina ponownie św. Jana Pawła II. Jest to rocznica inauguracji jego pontyfikatu, podczas której padły słowa zachęty do odwagi i otwarcia drzwi Chrystusowi.
  6. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią przez cały listopad w naszej świątyni będzie odprawiany o godz. 17:30 różaniec w intencji zmarłych, których polecicie modlitwom Kościoła. Będzie także odprawiana o godz. 18:00 zbiorowa Msza św.  w intencji zmarłych, których polecicie w tej Mszy św. Kartki wypominkowe oraz na Mszę św. zbiorową leżą na stolikach przy wyjściu z kościoła. Wypełnione karty wypominkowe można składać w kopertach na tacę lub w kancelarii parafialnej.
  7. Wszystkich obchodzących urodziny i imieniny zapewniamy o życzliwości i modlitwie. W modlitwach w sposób szczególny pamiętamy o naszych zmarłych parafianach.

Ostatnie wpisy

ZAPRASZAMY NA PIELGRZYMKĘ DO WŁOCH

Zapraszamy na samolotową pielgrzymkę do Włoch w dniach 5 – 11 czerwca 2025 r. Plan i szczegóły – na załączonych plakatach. Zapisy w biurze parafialnym